رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مشهد ۷۰ درصد افزایش یافت 

مشهد- ایرنا- رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: میزان رعایت شیوه‌ نامه‌های بهداشتی در شهرستان‌های تابعه این دانشگاه ۸۰ درصد و در شهر مشهد ۷۰ درصد افزایش یافته است که نسبت به دوره قبل از آغاز آذر ماه امسال رشد ۲۰ درصدی داشته است.

به گزارش روز سه‌شنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد علی‌اصغر حسنی افزود: روند همکاری‌های مردم و صنوف مختلف با این دانشگاه افزایشی و امیدبخش بوده است به گونه‌ای که تا روز گذشته بیش از ۷۰ درصد در حوزه تحت پوشش این دانشگاه دستورالعمل‌های بهداشتی را کامل رعایت می‌کنند.

وی ادامه داد: از ابتدای آذر ماه تاکنون افزون بر سه هزار و ۸۰۰ مورد بازدید از صنوف و مشاغل مختلف صورت گرفته است که در نتیجه ۱۵۵ واحد متخلف مهر و موم و ۱۳۶ فرد متخلف به دستگاه قضایی معرفی شده است.
رییس اداره سلامت محیط و کار دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: همچنین در این مدت به ۷۰۰ مورد شکایت مردمی رسیدگی شده است، ضمن این که ۹۷ مورد هم گندزدایی از منازل دارای بیمار و فوتی کرونایی انجام شده است.

حسنی افزود: بر همین اساس  از ابتدای آذر ماه بازدیدهای مشترک با همکاری اتاق اصناف، سازمان صنعت، معدن و تجارت، نیروی انتظامی و دستگاه قضایی و با حضور رسانه‌ها در حال انجام است و خوشبختانه شاهد وضعیت بهتری در اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی جدید هستیم.  

وی اضافه کرد: مدت زمان اجرای طرح اعمال محدودیت‌های مشاغل و ترددهای درون‌شهری دو هفته است و این زمان در صورت نیاز تمدید می‌شود و در زمان خروج از منزل هم باید ضمن رعایت فاصله اجتماعی و دستورالعمل‌های بهداشتی، از ماسک استفاده شود.

بر اساس آخرین اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با فوت ۳۸۲ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۸ هزار و ۶۲۸ تن رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.

 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها