کرونا در قزوین با همکاری مردم و تلاش دستگاه‌ها در سراشیبی قرار دارد

قزوین – ایرنا – رییس قرارگاه مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: با همکاری مردم و تلاش دستگاه‌های متولی کرونا در استان سربه‌زیر شده است و امیدواریم در سرازیری و شیبی بیفتد که توان بالا آمدن را نداشته باشد.

به گزارش ایرنا، منوچهر حبیبی روز سه شنبه در نشست ستاد قرارگاه مقابله با کرونا در استان قزوین، افزود: طرح مدیریت هوشمند محدودیت‌ها در استان کماکان ادامه دارد و ما منتظر ارزیابی وزارت بهداشت و درمان در سطح کشور و دانشگاه علوم پزشکی در استان قزوین هستیم تا در خصوص اتمام یا تداوم طرح تصمیم گیری کنیم.

وی اضافه کرد: یکی از نشانه‌های خوب اجرای این طرح، کاهش تعداد بستری‌ها و نزول تعداد آنها به کانال ۴۰۰ بیمار است و امیدواریم تعداد بیماران استان به همین شکل نزولی باشد تا بتوانیم تعداد بستری‌ها را به صفر برسانیم.

حبیبی گفت: تاکید می‌کنیم که این طرح همچنان ادامه دارد و همه دستگاه‌ها و کمیته‌ها باید کار خود را با قوت و قدرت ادامه دهند تا منتظر ارزیابی دانشگاه علوم پزشکی باشیم.

وی با بیان اینکه یکی از کمیته‌هایی که مسوولیت سنگینی در مقابله با کرونا دارد، کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی است، افزود: کمیته فرهنگی با مسوولیت اداره ارشاد و کمیته اطلاع رسانی با مسوولیت صدا و سیما باید جو روانی جامعه را مدیریت کنند و از ایجاد فضای شبهه افکنی و چند صدایی در جامعه جلوگیری به عمل آورند.

معاون استاندار با اشاره به درخواست یک کانال مجازی برای به نقد گذاشتن عملکرد قرارگاه مقابله با کرونا در استان، افزود: حتما اشکالاتی در اقدامات قرارگاه وجود دارد ولی ۹۵ درصد عملکرد آن مثبت بوده است و از اصحاب رسانه و صاحبان کانال‌ها درخواست داریم که مثل گذشته همکاری کنند و این نوع کارها را برای بعد بگذارند.

حبیبی ادامه داد: از کمیته فرهنگی و اطلاع رسانی قرارگاه استان درخواست داریم که به این موضوع ورود کنند و اخبار دقیق و صحیح را به اطلاع مردم برسانند تا مردم در جریان امر مقابله با کرونا قرار گیرند چون همه این اطلاعات برای سلامتی مردم لازم است.

وی با اشاره به توزیع روغن و گوشت مرغ در فروشگاه‌های استان و ایجاد صف‌های طولانی، گفت: تشکیل خود صف در این فروشگاه‌ها به نوعی سم و به استقبال کرونا رفتن و توزیع کرونا است و خواهش می‌کنیم سازمان صمت، اتاق اصناف و تعزیرات حکومتی کنترل و نظارت کنند تا شاهد ایجاد صف در جلوی فروشگاه ها نباشیم.

معاون استاندار گفت: دستگاه‌های متولی، تعداد فروشگاه‌های عرضه اقلام اساسی را بیشتر کنند تا شاهد تشکیل صفوف طولانی نباشیم چون وجود این صف‌ها دراین شرایط اصلا به صلاح نیست.

وی در خصوص نقاهتگاه‌های بیماران کرونایی گفت: با توجه به درخواست دانشگاه علوم پزشکی باید نقاهتگاه‌ها را در حالت آماده باش داشته باشیم هرچند ممکن است خیلی ضرورت استفاده از آنها فراهم نباشد ولی باید آمادگی داشته باشیم چون بحث زمستان، سردی هوا و بیماری آنفلوآنزا را در پیش داریم.

حبیبی گفت: راه اندازی نقاهتگاه در شهرستان‌های تاکستان و قزوین در اولویت قرار دارد و می‌توان از خوابگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی و سایر دانشگاه‌ها در این زمینه استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ۳۰۰ تا ۴۰۰ کپسول اکسیژن باید در اختیار دانشگاه قرار گیرد، گفت: تاکنون ۱۱۵ کپسول تامین شده است و قرار شده هر هفته ۵۰ کپسول دیگر تامین شود.

حبیبی در خصوص تامین کیت تست سریع کرونا برای شهرها و روستاها، گفت: قرار شد شهرداران و دهیاران در این زمینه همراهی داشته باشند و به تناسب هر شهر و روستا برای تهیه کیت‌ها و تامین منابع مالی آن اقدام کنند.

وی با اشاره به اینکه شب یلد را در پیش داریم، افزود:  امسال دورهمی و تجمعی در این شب نداریم و از مردم درخواست داریم همانطور که در شب عید، ۱۳ بدر و تعطیلات همکاری کردند حتما در شب یلدا نیز از تجمعات و نشست‌های خانگی جدا پرهیز کنند تا بتوانیم زنجیره انتقال را بشکنیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =

سرخط اخبار استان‌ها