بهره‌مندی هزار و ۲۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد گلستان از گاز خانگی

گرگان - ایرنا - گازرسانی به روستاها و ساکنان مناطق کمتر توسعه یافته با هدف محرومیت‌زدایی و گسترش عدالت اجتماعی در گلستان شتاب گرفته و به گفته استاندار تاکنون هزار و ۲۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان تحت پوشش شبکه گازرسانی قرار گرفتند.

هادی حق‌شناس روز سه شنبه در جلسه هماهنگی گازرسانی به مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) استان همچنین افزود: برخی دیگر از خانوارهای تحت پوشش کمیته امداد گلستان توان مالی خرید امتیاز و نصب انشعاب گاز خانگی را ندارند که تلاش می کنیم با کمک شرکت گاز و سازمان نظام مهندسی، امکان برخورداری رایگان این خانواده ها از گاز خانگی فراهم گردد.

گازرسانی به روستاها و افراد محروم علاوه بر افزایش رفاه آنان منجر به ایجاد امید به زندگی و اشتغالزایی در روستاها شده و مانع از مهاجرت آن ها به شهرها خواهد شد.

استاندار گلستان همچنین گفت: پیمانکاران گاز استان در مناطقی با بیش از ۷۰۰ نفر جمعیت، بر اساس توانمندی خود هزینه مصالح و ساخت حداقل یک واحد مسکونی نیازمندان را تقبل می‌کنند.

توسعه شبکه گازرسانی از مهمترین مطالبات ساکنان روستاها به خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته به شمار می‌رود و نه تنها نتایجی مانند ماندگاری روستاییان و افزایش تولید داخلی در روستاها را به همراه دارد بلکه زمینه توسعه پایدار در این مناطق را نیز فراهم خواهد کرد.

طبق اعلام سرپرست شرکت گاز گلستان در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۲ هزار و ۹۰۰ کیلومتر شبکه گاز در این استان اجرا شد که از این مقدار ۲ هزار و ۲۴۷ کیلومتر مربوط به روستاها و بقیه مربوط به شهرها بود.

علی طالبی اظهار داشت: پیش از شروع به کار دولت یازدهم ۶ هزار و ۸۰۰ کیلومتر شبکه گازرسانی در گلستان اجرا شده بود که این رقم در حال حاضر به بیش از ۹ هزار و ۷۰۰ کیلومتر افزایش یافت.

به گفته وی درحال حاضر همه ۳۳ شهر و همچنین ۸۸۵ روستای گلستان از گاز طبیعی استفاده می کنند که تلاش می کنیم تا پایان دولت دوازدهم همه روستاهای دارای قابلیت گازرسانی از این امکان برخوردار شوند.

کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان ۸۰ هزار خانوار را زیر پوشش خدمات خود دارد.

از مجموع جمعیت یک میلیون ۸۶۹ هزار نفری گلستان، ۴۶.۶ درصد در هزار و ۷۵ روستا و آبادی زندگی می کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها