مسابقه دانش آموزی میرزا، سردار جنگل برگزار می‌شود

تهران-ایرنا- دبیر پویش مجازی بزرگ سردار جنگل از برگزاری مسابقه دانش آموزی با عنوان "میرزا، سردار جنگل" خبر داد. 

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، محمد لطیفی روز سه شنبه گفت: یکی از این مفاخر و اسوه های استکبارستیزی میرزاکوچک خان جنگلی است که به مبارزه با جبهه استکبار پرداخت و تلاش کرد تا بتواند نظامی مبتی بر دین و شریعت را پایه گذاری کند.

وی افزود: لذا به مناسبت ایام شهادت میرزاکوچک خان جنگلی و به منظور آشنایی بیشتر دانش آموزان با ابعاد شخصیتی و اهداف نهضت جنگل، مسابقه "میرزا، سردار جنگل" برگزار می شود.

دبیر پویش مجازی بزرگ سردار جنگل با یادآوری توصیف رهبر معظم انقلاب از قیام سردار جنگل، خاطرنشان کرد: میرزاکوچک خان مینیاتوری از نهضت جمهوری اسلامی را بنا گذاشت، بنابراین آشنایی نسل جوان و آینده سازان انقلاب اسلامی با این مبارزین و اسوه ها مهم و ضروری است.

لطیفی با بیان این که پیام حضرت آیت الله خامنه ای به کنگره میرزا کوچک جنگل در سال ۹۱ محور اصلی این مسابقه است، گفت: علاقه‌مندان می توانند آثار خود را در قالب سرودن شعر گیلکی، تالشی و فارسی، نگارش متن ادبی، طراحی پوستر، ساخت کلیپ و نماهنگ، تهیه پادکست صوتی، خطاطی و نقاشی برای شرکت در این مسابقه ارسال کنند.

وی ادامه داد: علاقه مندان آثار خود را می توانند از طریق پیام رسان بله به آدرس Alo_hamsangaran حداکثر تا پنجم دی ماه ارسال کنند.
دبیر پویش مجازی بزرگ سردار جنگل، برگزاری پویشی با همین عنوان را از دیگر برنامه های اتحادیه انجمن های اسلامی  دانش آموزان در استان ها عنوان و اضافه کرد: دانش آموزان به منظور همراهی در این پویش باید نسبت به اشتراک گذاری پست یا استوری در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام با هشتگ #میرزا سردار جنگل و برچسب زدن (تگ کردن) صفحه اتحادیه استان به آدرس hamsangarangilan58 اقدام کنند.

به گزارش ایرنا، یونس استادسرایی  متولد ۱۲۵۷ هجری شمسی مشهور به میرزا کوچک خان جنگلی مبارز ملی‌گرا، مبارز انقلاب مشروطه، رهبر جنبش جنگل و از سرداران معروف گیلک از اهالی رشت بود که به مبارزه با استبداد و نفوذ استعمارگران خارجی پرداخت و در این راه با خیانت نزدیکان خود 11 آذر 1300 به شهادت رسید.
امروز 11 آذر سالروز درگذشت میرزا کوچک خان جنگلی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش