۱۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۴۷
کد خبرنگار: 1424
کد خبر: 84131167
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۵ تیم طرح شهید سلیمانی را در دهلران اجرا می کنند

ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: طرح شهید سلیمانی با عنوان مدیریت و کنترل کرونا به شیوه محله محور و خانواده محور با مشارکت ۵۵ تیم در این شهرستان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز سه‌شنبه در آیین شروع بکار این طرح اظهار داشت: شناسایی و مراقبت از بیماران مهم ترین هدف این طرح است.

وی افزود: در قالب این طرح ۵۵ تیم در شهرستان تشکیل شده است که در نقاط مختلف امور را پیگیری می کنند.

فرماندار دهلران از همه اعضای این طرح و دستگاه ها خواست با احساس مسوولیت پای کار باشند و اهداف مورد نظر را پیگیری کنند.

عسگری تاکید کرد: کمیته های پنج گانه آموزش همگانی، حمایت و قرنطینه خانگی، رهگیری و مراقبت، نظارت و پایش و عملیاتی محله تشکیل شده است که در اجرای طرح بهداشت و درمان ، سپاه و هلال احمر با هم همکاری دارند.

وی اضافه کرد: قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا با افزایش رعایت پروتکل های بهداشتی و رهگیری و رصد فعال حداقل به مقدار ۸۰ درصد در ماه نخست و ۹۰ درصد در دوره سه ماهه از دیگر اهداف این طرح است.

فرمانده قرارگاه طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در دهلران افزود: کاهش بستری ها در طول یک ماه به مقدار ۳۰ درصد و در سه ماه به مقدار ۵۰ درصد ، کاهش فوتی ها به میزان ۱۰ درصد در ماه نخست و ۴۰ درصد در سه ماه و پوشش حمایتی از گروه های در معرض خطر به مقدار ۵۰ درصد در ظرف یک ماه و ۹۰ درصد در سه ماه از دیگر اهداف این طرح است.

فرمانده سپاه ناحیه دهلران نیز در این مراسم گفت: سپاه از همه توان خود برای تحقق اهداف طرح در کنار سایر متولیان دخیل استفاده می کند.

سرهنگ علی آبدونی تاکید کرد: پایگاه های مقاومت محلات نیز در این طرح شرکت دارند و تلاش می شود به بهترین نحو مسایل و موضوعات دنبال و رصد شوند و مسئولیت کمیته های حمایت و قرنطینه خانگی و عملیاتی محله نیز با بسیج است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دهلران نیز گفت: همه اعضا تلاش خواهند کرد تا بصورت عملیاتی این طرح موجب ارائه خدمات مطلوب به مردم شود.

غلامرضا منصوری افزود: مسئولیت کمیته آموزش همگانی، رهگیری ، مراقبت ، پایش و نظارت با شبکه بهداشت و درمان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها