۲۰۴ سیستان و بلوچستانی دیگر به کرونا مبتلا شدند

زاهدان _ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان گفت: با افزوده شدن ۲۰۴ نفر دیگر به کرونا در۲۴ ساعت گذشته در سیستان‌وبلوچستان شمار مبتلایان به این ویروس به ۲۳ هزار و ۷۰۰ نفر در این استان افزایش یافت.

دکتر سیدمحمد هاشمی‌شهری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: ۶ فرد مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در سیستان و بلوچستان جان خود را از دست دادند.

وی افزود: هم‌اینک ۳۰۹ بیمار با علائم حاد تنفسی  شامل افراد مثبت قطعی کرونا، مشکوک به کرونا و سایر عفونت‌ها و بیماری‌های تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که بر اساس نتیجه آزمایشگاهی از این تعداد ابتلای ۱۵۳ نفر به کرونا قطعی است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکید کرد: حضور در تجمعات از جمله مجالس عروسی و دورهمی‌های خانوادگی در روزهای اخیر زمینه ابتلای دسته جمعی خانواده‌ها را فرآهم کرده است.
وی با ابراز همدردی با خانواده متوفیان گفت: شرایط همه گیری به شکلی است که برگزاری هر گونه مجلس ترحیم و تجمعات مشابه باعث انتشار بیشتر ویروس در جامعه می شود و لازم است تا از خانواده و افرادی که با احساس مسوولیت در قبال سلامت اقوام و آشنایان خود از برگزاری این قبیل مراسم صرفنظر می کنند قدردانی شود. 

استان سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی زابل، زاهدان و ایرانشهر است که هر کدام از آنها تعدادی از شهرستان‌های شمالی، مرکزی و جنوبی استان را زیرپوشش خدمات بهداشتی درمانی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها