بررسی اعطای فرصت یک ماهه به دولت برای توقف پروتکل الحاقی

تهران-ایرنا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه بعد از ظهر امروز پیشنهاد الیاس نادران درباره ماده ۶ طرح اقدام راهبردی مجلس برای مقابله با تحریم‌ها بررسی خواهد شد. به پیشنهاد این نماینده در صورت برطرف نشدن تحریم‌ها دولت باید ظرف یک ماه اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه پس از تصویب کلیات طرح راهبردی برای لغو تحریم‌ها، با بررسی جزییات این طرح، مواد یک تا پنجم آنرا به تصویب رساندند.

در بررسی ماده ۶ «الیاس نادران» نماینده مردم تهران در پیشنهادی عنوان کرد که فرصت ۲ ماهه مندرج در این ماده به یک ماه کاهش یابد.

وی ادامه افزود: براساس این پیشنهاد به طرف‌های برجامی یک ماه فرصت داده می‌شود تا تحریم‌های بانکی و نفتی ایران را به طور کامل برطرف کنند و در صورت عدم تحقق این موضوع دولت موظف است یک ماه پس از تصویب این قانون اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی را متوقف کند و همه نظارت‌های فراتر از پادمان نیز متوقف می‌شود.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: عده‌ای با انتقال اطلاعات به دشمن به نظام و منافع مردم ضربه زده که با کاهش زمان این طرح می‌توان از این موضوع جلوگیری کرد. البته این فرصت یک ماهه برای راستی‌آزمایی از رفع کامل تحریم‌های بانکی و نفتی است. در نهایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی با این پیشنهاد موافقت کردند.

براساس این پیشنهاد دولت جمهوری اسلامی ایران موظف است در صورت عدم اجرای کامل تعهدات کشورهای متعاهد طرف توافق هسته‌ای در قبال ایران و عادی نشدن روابط کامل بانکی و عدم رفع کامل موانع صادرات و فروش کامل نفت و فرآورده‌های نفتی ایران و برگشت کامل و سریع ارز منابع حاصل از فروش یک ماه پس از تصویب این قانون اجرای داوطلبانه سند پروتکل الحاقی را متوقف کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha