اندیشکده سیاسی اسلام‌آباد: تل‌آویو 'عامل رسوا' ترور فخری‌زاده است

اسلام‌آباد - ایرنا - مدیراجرایی اندیشکده سیاسی اسلام‌آباد (IPI) در پایتخت پاکستان ترور دکتر فخری‌زاده دانشمند برجسته ایرانی را تروریسم دولتی با طراحی عوامل رسوا دانست و افزود: قطعاً رژیم صهیونیستی و متحدان آن در خاورمیانه در پشت پرده این اقدام ضدبشری دخالت دارند.

به گزارش ایرنا، «سجاد بخاری» روز سه‌شنبه در یک پیام ویدیویی ترور شهید دکتر محسن فخری‌زاده دانشمند برجسته و ممتاز هسته‌ای و دفاعی جمهوری اسلامی ایران در حمله عناصر تروریستی را به شدت محکوم کرد.

وی ضمن تسلیت و ابراز همدردی با ملت و دولت کشورمان به ویژه خانواده شهید صنعت دفاعی ایران، گفت: هیچ شکی نیست که چه کسانی در پشت پرده این جنایت بزرگ حضور دارند و خود را هرچه بیشتر رسوا ساختند.

این اندیشمند پاکستانی، اسرائیل و برخی از متحدان مرتجع این رژیم در خاورمیانه را طراحان اصلی عملیاتی تروریستی تهران و ترور دکتر فخری‌زاده دانست و تاکید کرد: رژیم نامشروع صهیونیستی مرتکب تروریسم دولتی دیگری شد که بیانگر نقض بی پروای قوانین بین المللی است.

وی اظهار داشت: تل‌آویو و متحدان منطقه‌اش از بیم بهبود روابط آمریکا با ایران حتی پیش از مراسم تحلیف جو بایدن رئیس جمهور منتخب آمریکا دست به تروریسم دولتی زدند تا بتوانند ضمن تحریک ایران، باعث نابودی توافق هسته‌ای و بسته شدن درهای تعامل با این کشور شوند.

سجاد بخاری گفت: با بررسی عملیات ترور دکتر فخری‌زاده و  مقایسه آن با حمله تروریستی آمریکا در بغداد که سبب شهادت سردار قاسم سلیمانی و جمعی از رزمندگان مقاومت شد، به نظر می‌رسد برخی از کشورها نیز وارد بازی ترور شخصیت‌های رسمی و ارزشمند دیگر کشورها شده و باید این گفت این بسیار روش منفی و غیرمنطقی تلقی می‌شود.

عوامل تروریستی عصر جمعه- هفتم آذرماه- محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، به شهادت رساندند.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران نیز از شهید فخری زاده به عنوان یک عنصر موثر در نوآوری های دفاعی یاد کرد و افزود: دشمن هر جایی که برای ملت عزیز ایران یک گام موثر و بلند برداشته شود، آنجا را هدف قرار می‌دهد و وزارت دفاع به عنوان یک حوزه کاملا موثر همواره مورد نظر و تهاجم دشمن بوده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =