عضو شورای تهران: مصوبه‌های شورا به جای ابلاغ در کشو شهردار می‌ماند

تهران- ایرنا - رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران گفت: مصوبه‌های شورای شهر در کشو میز آقای شهردار ‌می‌ماند و ابلاغ نمی‌شود.

به گزارش ایرنا «محمد جواد حق‌شناس» روز سه شنبه در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه شورای شهر با تبریک روز تصویب قانون اساسی گفت: یکی از افتخارات قابل اعتنا و ارزشمندی که جمهوری اسلامی همیشه به آن مفتخر بود، این بود که در کمتر از ۵۰ روز نوع حکومت را به رای مردم گذاشتند .

وی افزود: در یک رفراندوم اکثریت مطلق مردم رای دادند و این افتخار با انتخاب خبرگان قانون اساسی توسط رای مستقیم مردم ادامه پیدا کرد و در کمتر از ۶ ماه از پیروزی انقلاب و نهایتاً تصویب قانون اساسی در کمتر از دو ماه، این افتخار کامل شد.

حق شناس ادامه داد: رای مردم در ۱۲ آذر  سال ۵۸ به قانون اساسی، این افتخار به عنوان یک سند ماندگار در تاریخ جمهوری اسلامی باقی ماند .

وی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مظلومان تاریخ انقلاب اسلامی، قانون اساسی است، گفت: اساسی مانند قرآنی شده است که به هنگام عروسی و عزا فقط از آن یاد می کنیم، شده است و کمتر مورد توجه تصمیم گیران و تصمیم سازان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه در حوزه شهرداری هم به قانون بی توجهی می شود، گفت: در حوزه شهرداری تهران هم یکی از گرفتاری ها این است که شورا با تمام تلاشها و زحمات، رنج طرح ها و لوایح بر خودش هموار می کند و ساعت‌ها کار کارشناسی انجام می دهد و مصوبه ای جهت اجرا ابلاغ می شود اما در شهرداری تهران با بی توجهی به مصوبات روبرو می شویم.

حق شناس ادامه داد: مصوبات شورای شهر با گذشت نزدیک به یک سال در کشوی آقای شهردار می‌ماند و ابلاغ نمی‌شود.  

وی افزود: رئیس شورای شهر مصوبه‌ای را در تاریخ ۱۹ مهر ماه ابلاغ می‌کنند، امروز دو ماه از آن ابلاغ می‌ماند و آن را اجرا نمی‌کند. 

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران  افزود: این سوال را از رئیس و اعضای شورای شهر تهران دارم، ما اینجا برای چه چیزی نشسته‌ایم و مصوبه‌ای را تصویب و ابلاغ می‌کنیم و علی رغم اینکه خواست میلیون‌ها ایرانی پشت این درخواست بوده است، اما تشخیص آقای شهردار این است که فعلا آن را اجرا نکند. 

وی گفت:‌علی رغم پیگیری‌های فراوان و صحبت تلفنی آقای هاشمی رییس شورا، با شهردار مبنی بر اجرای مصوبه باید رویکرد عدم تمکین و تکلیف ما در این حوزه روشن شود.

وی تاکید کرد: از آقای رئیس و شهردار می خواهم مشخص کند وظیفه شهرداری درباره مصوبات شورا چیست و طی چه مدتی باید آن را اجرا کند؟

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها