۸۷ درصد روستاهای گناباد از گاز طبیعی برخوردار شدند

گناباد- ایرنا- فرماندار گناباد گفت: با تلاش دولت تدبیر و امید صددرصد مناطق شهری و ۸۷ درصد مناطق روستایی این شهرستان از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.

حامد قربانی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از طرحهای گازرسانی به مناطق روستایی گناباد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گازرسانی مناطق روستایی گناباد شامل روستاهای شرقی بخش کاخک نظیر نجم آباد، استاد، برجوک، کلاته شمس و رضو و روستاهای گیسور، چاه میقانی، چاه نمک، اسو و رحمت آباد بخش مرکزی در مجموع با هزینه ۴۱۰ میلیارد ریال در حال اجراست و تا ابتدای سال آینده به بهره برداری می رسند.

وی ادامه داد: بر این اساس تا پایان دولت دوازدهم تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گناباد به جز سه روستای کبوترکوه، زیرجان و مهاباد که به دلیل شرایط جغرافیایی امکان گازرسانی به آنها وجود ندارد، از نعمت گاز طبیعی برخوردار می شوند.

فرماندار گناباد گفت: برنامه ریزی برای گاز رسانی به این سه روستا از محل نزدیک ترین خط انتقال گاز در منطقه در دست اقدام است و برخی روستاهای کمتر از ۲۰ خانوار هم که در مسیر گاز رسانی به مناطق روستایی قرار داشتند، گازرسانی شده‌اند.

وی با بیان اینکه گازرسانی به صنایع شهرستان گناباد هم با اعتبار ۱۵۰ میلیارد ریال در دست اجراست، افزود: از مجموع ۲۹۱ واحد تولیدی صنعتی، کشاورزی و دامداری گناباد ۱۶۹ واحد تاکنون از نعمت گاز طبیعی برخوردار شده و ۷۴ درصد گازرسانی به صنایع این شهرستان انجام شده است.

قربانی ادامه داد: با وجود مشکلات اقتصادی، دولت دوازدهم برای تکمیل گازرسانی به مناطق روستایی و صنایع گناباد از هیچ تلاشی کوتاهی نمی کند.

وی گفت: روستاهایی که تاکنون گازرسانی نشده‌اند برای تامین نفت سفید و گاز مایع آنها برنامه ریزی شده تا مشکلی به خصوص در فصل زمستان برای آنها ایجاد نشود.

مرکز شهرستان ۹۰ هزار نفری گناباد در ۲۸۷ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها