۲۸۴ میلیون دلار کالا از مرز مهران به عراق صادر شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل گمرک ایلام گفت: ۲۸۴ میلیون دلار کالا از زمان آغاز عالیت مرز مهران پس از محدودیت‌های کرونا تا کنون به کشور عراق صادر شده است.

روح‌الله غلامی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میوه و تره‌بار، آهن‌آلات، کاشی، سرامیک، شیشه و مصالح ساختمانی از مهمترین کالاهای صادراتی به کشور عراق است.

وی با بیان اینکه در مرز مهران با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی، فعالیت تجاری بین تجار ایرانی و عراقی انجام می‌شود، افزود: در هشت ماه گذشته ۵۳۴ هزار تن کالا از سراسر کشور به ارزش ۲۸۴ میلیون دلا از طریق مرز مهران به عراق صادر شده است.

غلامی با اشاره به محدودیت‌های صادرات در مرز مهران به دلیل شیوع کرونا، یادآور شد: با شیوع کرونا مقرر شد صادرات کالا در تیر و مرداد ماه ۲ روز در هفته صورت گیرد، پس از آن این محدودیت‌ها به صادرات در چهار روز هفته افزایش یافت و از آغاز مهرماه نیز تاکنون صادرات در تمامی روزهای هفته انجام می‌گیرد.

مدیرکل گمرک ایلام اضافه کرد: بیش از ۲ هزار کارگر، تاجر، راننده، نیروهای خدماتی و ترخیص کار در مرز مهران مشغول به فعالیت هستند.

وی تاکید کرد: صادرات کالاهای اساسی و اقلام ضروری که به طور مستقیم با سفره مردم ارتباط دارد، از مرز بین‌المللی مهران ممنوع است.

مدیرکل گمرک ایلام با اشاره به میزان صادرات کالا از مرز مهران در سال گذشته گفت: سال گذشته ۲ میلیون و ۷۹ هزار تن کالا از گمرک مهران به عراق صادر شد که از لحاظ حجمی ۲۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

به گزارش ایرنا، شهر مرزی مهران در استان ایلام با حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد نزدیک‌ترین شهر مرزی کشورمان به پایتخت عراق و عتبات عالیات این کشور است که امروز به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها