شمار مبتلایان آمریکایی به کرونا در نوامبر بیش از کل دنیا است

تهران- ایرنا- تارنمای خبری سی بی‌اس نیوز در گزارشی با اشاره به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان و نرخ مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ در آمریکا نوشت: ایالات متحده در ماه نوامبر بیش از سایر کشورهای دنیا شاهد ابتلای روزانه افراد به این بیماری بوده‌ است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از این شبکه خبری آمریکایی، در ماه نوامبر (۱۱ آبان تا ۱۰ آذر) آمریکا شاهد ابتلای بیش از چهار میلیون نفر به ویروس کرونا بوده که این میزان بالاتر از آمار کل مبتلایان در سایر کشورهای جهان به جز هند و برزیل است. کارشناسان بهداشت عمومی هشدار می‌دهند که رکورد میزان مبتلایان به کووید-۱۹ در آمریکا تا آخر سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت. 
براساس داده‌های دانشگاه جان هاپکینز، از زمان آغاز همه گیری ویروس کرونا در آمریکا تاکنون بیش از ۱۳ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده و از این میان بالغ بر ۲۷۳ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند که این میزان بالاترین شمار ابتلا و مرگ و میر در جهان است. ایالات متحده نزدیک به ۲۰ درصد تلفات جهانی را  تشکیل می‌دهد. 
داده‌های دانشگاه جان هاپکینز نشان می‌دهد که آمریکا در ماه نوامبر چندین رکورد جدید و وحشتناک را به ثبت رسانده است. به گونه‌ای که در تاریخ ۴ نوامبر (۱۴ آبان) و برای نخستین بار رکورد روزانه یکصد هزار مورد مبتلا را به ثبت رساند و سپس در ۲۸ نوامبر (۸ آذر) بیش از ۲۰۰ هزار مورد مبتلا در روز پیشی گرفت. این کشور همچنین برای نخستین بار و روزانه شاهد بستری ۹۰ هزار نفر از مبتلایان بوده است. همزمان مقامات بیمارستان‌های کشور نسبت به ادامه رشد شمار بستری شدگان و تکمیل ظرفیت هشدار داده‌اند. 
روز ۲۴ نوامبر (۴ آذر) با دو هزار و ۱۰۰ مورد جانباخته ناشی از کووید-۱۹، مرگبارترین روز از ماه می‌ (اردیبهشت) به این سو بود. این در حالی است که حدود نیمی از ۵۰ ایالت این کشور همچنان در حال گزارش بیشترین شمار مبتلایان و مرگ و میر بوده و برخی از این ایالت‌ها در حال برقراری دوباره مقررات لازم برای جلوگیری از شیوع ویروس هستند.  
کارشناسان بر این باور هستند که آمریکا همچنان ظرفیت بالقوه‌ای برای تلفات بیشتر ناشی از ویروس کرونا دارد. مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC) اعلام کرده است که امکان دارد تا اواسط دسامبر (۲۵ آذر) شاهد جان باختن دستکم ۳۲۱ هزار نفر در روز باشیم.  
 «دکتر آنتونی فائوچی» رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی هشدار داده است که در پی مسافرت میلیون‌ها آمریکایی برای جشن شکرگزاری شمار مبتلایان و جان باختگان افزایش یافته و با موجی بسیار شدیدتر از آنچه شاهدش هستیم روبرو خواهیم شد. 
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار جهان