مربی تیم کشتی فرنگی پدافند: سال آینده در لیگ شرکت نخواهیم کرد

تهران - ایرنا - مربی تیم کشتی فرنگی رعد پدافند هوایی با انتقاد از داوری دیدار تیمش مقابل سینا صنعت ایذه گفت: با صحبتی که با مدیر تربیت بدنی ارتش در خصوص ناداوری که همه ساله گریبانگیر تیم ما می‌شود، سال آینده در لیگ کشتی حضور نخواهیم یافت.

«رضا مشمعچیان» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: داورانی که در دور برگشت لیگ حضور داشتند به هیچ عنوان در حد و اندازه لیگ برتر نبودند و داوری‌ها در این دوره بسیار ضعیف بود.

وی اظهار داشت: «سعید عباسی» از داوران المپیکی کشورمان که سرپرست فنی مسابقات را برعهده داشت به جای اینکه اشتباهات را رفع کند از آن دفاع می‌کرد.

مشمعچیان با انتقاد از داوری دیدار حساس تیمش با سینا صنعت ایذه که منجر به شکست ۶ بر ۴ رعد پدافند شد یادآور شد: یکی از کشتی‌گیران ایذه انگشت کشتی‌گیر ما را شکست و به دکتر اجازه ندادند که برای معاینه به روی تشک برود و بعد از پایان کشتی متوجه شدند که انگشتش شکسته است. قرار است معاینات لازم و عکسبرداری انجام شود و از طریق اداره حقوقی تربیت بدنی نیروهای مسلح با انجام شکایت این موضوع را رسیدگی کنیم.

وی یادآور شد: چنانچه در دیدار با سینا صنعت ایذه ما برنده می‌شدیم به عنوان تیم نخست به نیمه‌نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی صعود می‌کردیم. در حالی که در دیدار روز گذشته به راحتی حق ما را خوردند و ما را مقابل این تیم بازنده اعلام کردند. در حالی که ما تیم فولاد اکسین خوزستان را ۶ بر ۴ شکست دادیم و در صورتی که داوری‌ها درست بود مقابل سینا صنعت ایذه نیز برنده بودیم.

مربی تیم کشتی فرنگی رعد پدافند هوایی ادامه داد: در این خصوص با مدیر تربیت بدنی ارتش در خصوص شرایط داوری و ناداوری انجام شده صحبت کردم که او نیز اعتقاد داشت که اگر قرار است شرایط به این گونه باشد سال آینده در لیگ کشتی شرکت نخواهیم کرد.

وی بیان داشت: تیم رعد پدافند ارتش، تیمی است که پولی ندارد و از سربازان برای حضور در لیگ استفاده می‌کند.

مشمعچیان همچنین گفت: پیش از این رییس سازمان لیگ کشتی اعلام کرده بود که بیش از ۶۵ درصد دیدارها پخش مستقیم خواهد شد در حالی که تعداد کمی از رقابت‌ها در تلویزیون پخش شد و برهمین اساس و هر زمانی که دوربین‌های پخش مستقیم قطع می‌شد داوری‌ها شرایط دیگری پیدا می‌کرد و متاسفانه تیم رعد پدافند با وجود همه شایستگی‌ها از صعود به مرحله بعد بازماند.

دور برگشت بیستمین دوره لیگ برتر کشتی فرنگی جام یادگار امام (ره) در گروه الف (گرامیداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) روزهای ۹ و ۱۰ آذرماه در خانه کشتی شهید «ابراهیم هادی»  با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و بدون تماشاگر برگزار شد.

در پایان دور رفت این رقابت ها تیم سیناصنعت ایذه با ۴ پیروزی بعنوان تیم نخست دور برگشت شناخته شد.

در مجموع مراحل رفت و برگشت لیگ کشتی فرنگی در گروه نخست تیم‌های سینا صنعت ایذه و فولاد اکسین خوزستان به مرحله نیمه نهایی صعود کردند. تیم‌های رعد پدافند ارتش، آریوبرزن بهبهان و هیات کشتی سیرجان در مراحل بعد قرار گرفتند.

دور برگشت گروه (ب) لیگ کشتی فرنگی باشگاه‌های کشور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار ورزش