۱۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۸
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 84130760
۰ نفر

برچسب‌ها

۵۱ درصد مشترکان خانگی برق در غرب مازندران غیردائم هستند

نوشهر- ایرنا - مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران با اعلام این که بیش از ۵۱ درصد از مشترکان برق خانگی این منطقه غیردائم هستند ، تاکید کرد که این مشترکان مشمول طرح برق امید نمی‌شوند.

به گزارش روابط عمومی  شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران ، کیوان فرح زاد گفت که از مجموع ۵۲۹ هزار و ۶۳۱ مشترک خانگی این شرکت تنها ۴۸.۸۲ درصد مشترک دائمی محسوب می شوند و همین مشترکان هم برابر دستورالعمل ابلاغی درصورتی که الگوی مصرف را رعایت کنند می توانند از مزیت های طرح برق امید استفاده کنند.

طرح برق امید که طبق آن کم مصرف ها از پرداخت هزینه مصرف برق معاف می شوند ،  از اول آبان ماه در کشور به اجرا گذاشته شد. سقف مصرف برق برای برخورداری از مزیت های طرح برق امید در مازندران ۸۰ کیلووات ساعت در فصول غیرگرم سال یعنی پاییز و زمستان است.

مازندران ۲ شرکت توزیع برق یکی به مرکزیت ساری و دیگری به مرکزیت نوشهر دارد. شرکت توزیع برق غرب مازندران که مرکزیت آن نوشهر است ، در مجموع ۶۳۰ هزار مشترک دارد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق غرب مازندران وجود تعداد زیاد مشترکان فصلی و غیر دائم را مهم ترین چالش اجرای طرح برق امید در این منطقه برشمرد و توضیح داد : هرچند در گام نخست ارزیابی های اولیه تصور بر آن بود که نزدیک به نیمی از مشترکان خانگی زیرپوشش این شرکت غیردائم باشند ولی برای مستندسازی و صحت و دقت بیشتر در فرآیند اجرای طرح ، کارگروهی شکل گرفت و اقدام به شناسایی مشترکان مشمول برق امید کردند.

وی معیار تفکیک مشترکان دائم و غیردائم در شرکت توزیع غرب مازندران را پردازش داده های برق مصرفی آنها با استفاده از توانمندی ها و قابلیت های محققان دانشگاهی معرفی کرد و افزود : برای همین منظور هم نرم افزار ویژه ای به کار گرفته شده که قابلیت دارد اطلاعات مصرفی برق ۲ سال اخیر ۱۰ هزار مشترک غیر دائم و به همین تعداد مشترک دائم را  براساس سکونتگاه دائمی و فصلی بودن از نظر صحت آنچه برای شرکت محرز است ، شناسایی کند.

او ادامه داد : در فرآیند اجرای این طرح و استفاده از این نرم افزار ، مشترکان به سه دسته دائم ، غیر دائم و مشکوک با احتمال مشخص شده ، طبقه بندی شدند.      

فرح زاد گفت : البته ابتدا پیشنهاد این بود که اطلاعات فردی  ثبت شده در سیستم جامع مشترکان شرکت مبنای شناسایی مشترکان خانگی دائم و غیر دائم قرار گیرد ، ولی با توجه به تغییرات زیادی که در واگذاری انشعاب و عدم تغییر نام و مشخصات انشعاب و عدم تفکیک شماره همراه های مختلف ثبت شده در سامانه وجود داشت ، این پیشنهاد رد شد چون عملا داده های آن قابل اعتتماد نبود.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق غرب مازندران از مشترکان خواست تا با رعایت الگوی مصرف از تخفیفات طرح های تشویقی برق امید بهره مند شوند .

این مسئول گفت که مشترکان خانگی دائمی ساکن منطقه که در فصل سرما کمتر از ۸۰ کیلووات ساعت و در فصل گرما کمتر از ۱۵۰ کیلووات ساعت برق مصرف کنند از مزیت های این طرح یعنی برق رایگان و تخفیف ۱۰۰ درصدی  برخوردار می شوند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha