۳۷ واحد صنفی در مه‌ولات خراسان رضوی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند

تربت‌حیدریه- ایرنا- سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات در استان خراسان رضوی گفت: در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، ۳۷ واحد صنفی در این شهرستان به علت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مهدی دهقان روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه اولویت مهم و اساسی، تامین بهداشت عمومی و سلامت مردم است، شمار بازرسی‌های صورت گرفته از واحدهای صنفی مه‌ولات طی یک ماه گذشته را  ۳۵۶ مورد ذکر کرد و افزود: در این بازرسی از ۱۱ واحد صنفی که با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اداره اماکن نیروی انتظامی این شهرستان انجام شد، ۱۲۸ کیلو گرم مواد غذایی فاسد و غیرمجاز نیز کشف و ضبط شد.

وی ادامه داد: با تمهیدات صورت گرفته، اعضای ۱۸۰ خانواده که نتیجه آزمایش کرونای آنان مثبت اعلام شده بود، آموزش‌های بهداشتی برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا را فرا گرفتند و ۴۳ نوبت نمونه برداری میکروبی آب روستایی و شهری توسط کارشناسان بهداشت مه‌ولات انجام شد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان مه‌ولات گفت: کارشناسان بهداشت به صورت مستمر بازار این شهرستان را رصد و برابر قانون با متخلفان بهداشتی برخورد می‌کنند.

وی افزود: سامانه ارتباطی ۱۹۰ آماده دریافت شکایات و گزارش‌های مردمی در زمینه مسایل بهداشتی و درمانی و پاسخگویی به سوالات و مشاوره به صورت ۲۴ ساعته است.

شهرستان مه‌ولات دارای یک بیمارستان دولتی، چهار پایگاه اورژانس ۱۱۵، ۶ مرکز خدمات جامع سلامت، ۲۴ خانه بهداشت و سه پایگاه بهداشتی است که خدمات مختلف بهداشتی درمانی به مردم ارایه می‌دهند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر جمعیت ساکن سه شهرستان تربت‌حیدریه، مه‌ولات و زاوه در جنوب استان خراسان رضوی خدمت ارائه می‌کند.
این دانشگاه ۱۹۰ تخت در بیمارستان نهم دی تربت‌حیدریه و ۲۰ تخت در بیمارستان شهر مه‌ولات دارد.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۹۶۲ هزار و ۷۰ نفر در ایران به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده‌ و با فوت ۳۷۱ تن از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۴۸ هزار و ۲۴۶ نفر رسیده است.
همچنین تاکنون ۶۶۸ هزار و ۱۵۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

فیض‌آباد مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری مه‌ولات در ۲۰۷ کیلومتری مشهد واقع است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha