۱۱ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۶
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84130615
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی جدید وارد ایلام می‌شود

ایلام - ایرنا - کارشناس پیش‌بینی هواشناسی ایلام گفت: سامانه بارشی جدید از فردا چهارشنبه ۱۲ آذرماه وارد این ایلام می‌شود و همه مناطق استان را در برمی‌گیرد.

ساسان احمدی‌نژاد روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت این سامانه بارشی از فردا آغاز می‌شود و تا روز پنجشنبه بارش‌ها ادامه دارد.

وی افزود: دامنه پراکنش این سیستم بارشی کل استان را در بر می‌گیرد اما در حوزه جنوب بیشتر است.

احمدی‌نژاد یادآور شد: پتانسیل بارشی سیستم جدید نسبت به سامانه‌های پیشین ضعیف‌تر است و وزش باد، بارش تگرگ در مناطق مستعد، مه‌گرفتگی، صاعقه و رعد و برق از پیامدهای این سیستم بارشی خواهد بود.

وی گفت: این سامانه بارشی موجب آبگرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و مه‌آلودگی جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها می‌شود و باید رانندگان در عبور از جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها با احتیاط حرکت کنند و دامداران، ورزشکاران و کوهنوردان از صعود به ارتفاعات به علت بروز پدیده صاعقه بپرهیزند.

به گزارش ایرنا، از ابتدای سال آبی جاری (مهرماه هرسال تا پایان شهریورماه سال بعد سال زراعی یا آبی محسوب می‌شود) تاکنون شهرستان آبدانان ۲۴۳ میلیمتر بیشترین و شهرستان‌های مهران و سیروان با ۱۲۴ میلیمتر کمترین بارندگی را داشته‌اند و میزان بارش‌های ایلام نیز  ۱۵۹ میلیمتر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها