وبینار "مسیر شغلی کارآفرینی" در همدان برگزار شد

همدان _ ایرنا _ مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان گفت: وبینار مسیر شغلی کارآفرینی با هدف آشناسازی و شرح مفاهیم بنیادین کارآفرینی و توانمندسازی مراکز آموزشی در هدایت شغلی مهارت آموزان در همدان برپا شد.

وهب مختاران روز سه‌شنبه در این باره به خبرنگار ایرنا افزود:مشاوره کارآمد برای صاحبان ایده‌های خلاق و کارآفرین و نیز تشریح عملکرد و رسالت‌های مرکز تخصصی کارآفرینی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان از اهداف برگزاری این وبینار است.

وی خاطرنشان کرد: در این وبینار، ۳۵ نفر از معاونان، مسئولان ستادی، روسای مراکز و مشاوران همه مراکز آموزش فنی و حرفه ای در سطح استان شرکت کردند.

این مقام مسئول، برگزاری رویداد استارتاپی با حضور کارآفرینان، اساتید و صاحبان ایده‌های استارتاپی با مشارکت پارک علم و فناوری، مراکز رشد و دانشگاه‌های استان همدان را از برنامه‌های آینده این اداره کل برشمرد.

مختاران خاطرنشان کرد: تدریس این وبینار آموزشی را فاطمه آروانه مربی کارآفرینی و هدایت شغلی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، بر عهده داشت.

وی تاکید کرد: دولت‌ها برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی به کارآفرینی توجه ویژه ای داشته باشند و به حمایت از کارآفرینان به عنوان نیروی محرکه اصلی بپردازند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان با بیان اینکه امروزه نقش مهم و ارزشمند آموزش‌های مهارتی در ایجاد فرصت‌های شغلی آشکار شده، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها علاج بیکاری و همتی اثربخش برای رسیدن به شغل است که در هریک از بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی و خدمات برای مهارت‌آموزان فرصت‌های شغلی ایجاد می‌کند.

مختاران با اشاره به اینکه امروزه در تمامی دنیا استارتاپ ها در حوزه‌های مختلف شکل گرفته و دیدگاه جدیدی در ارتباط با کارآفرینی ایجاد کردند، ادامه داد: استارتاپ ها در بسیاری کشورها توانسته‌اند خدمات و فناوری های جدیدی را ارائه دهند و شرکت های دانش بنیان برخوردار از استارتاپ، تولید محصول، خدمت و ارزش افزوده بالایی برای خود و کشورشان ایجاد کردند.

وی، آموزش در فضای کسب و کار را مفید دانست و ادامه داد: آموزش فنی حرفه ای و مهارت آموزی زمینه ایجاد اشتغال برای افراد جویای کار را مهیا کرده است و تداوم این رویه آسیب‌های اجتماعی را کاهش می دهد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان از فعالیت ۱۸ مرکز ثابت و چهارشعبه در بخش آموزش‌های فنی و حرفه ای دولتی استان همدان خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون در مجموع ۱۹۸ آموزشگاه خصوصی، ۱۲۹ آموزشگاه ویژه دختران، ۲۳ آموزشگاه پسران و ۴۶ آموزشگاه دومنظوره در سطح استان همدان مشغول فعالیت در برگزاری دوره های آموزشی مرتبط هستند. 

اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان، در بیست و سومین جشنواره شهید رجایی، در گروه آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، در مجموع شاخص‌های عمومی و اختصاصی، برای چهارمین سال متوالی، رتبه نخست را کسب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها