بیشترین بارش برف استان زنجان با ۷۹ میلیمتر در ابهر اتفاق افتاد

زنجان - ایرنا - سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: بیشترین بارش برف در این استان از صبح پنجشنبه تا صبح دوشنبه /۶ تا ۱۰ آذر ماه جاری/ با ۷۹ میلیمتر از ایستگاه دولت آباد شهرستان ابهر گزارش شد.

محمدرضا رحمان نیا، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان بارش در  شهرستان طارم ۷۴.۱ میلی متر، شهرستان زنجان ۵۳ میلی متر،  شهرستان خرم دره ۴۷.۱ میلی متر،  شهرستان ایجرود ۴۸.۳ میلی متر،  شهرستان سلطانیه ۴۳.۶  میلی متر، شهرستان خدابنده ۴۲ میلی متر و شهرستان ماهنشان ۳۷.۳ میلی متر، به ثبت رسید.   

وی میزان بارش سال زراعی استان  زنجان (از اول مهر ۹۹ تا صبح روز ۱۰ آذر ماه امسال) را ۷۳.۳ میلیمتر اعلام کرد و اظهار داشت: بارش امسال نسبت به سال گذشته ۴ درصد و نسبت به مقدار بلند مدت ۱۷ درصد افزایش نشان می دهد.

کارشناسی پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: دمای فعلی شهر زنجان ۱+ درجه سانتیگراد است که نسبت به روز گذشته در همین ساعت تغییر محسوسی نکرده است و طی ۲۴ ساعت گذشته نیز پری از توابع شهرستان ماهنشان ۱/۶- درجه سانتیگراد و گیلوان در شهرستان طارم با ۷+ درجه سانتیگراد سردترین و گرم ترین نقطه این استان ثبت شدند.

سلطانی افزود: طی ۲۴ ساعت اخیر میزان کمینه و بیشینه دمای هوای این استان در پری ۱- و ۳، صائین قلعه ۱- و ۲، قیدار ۰ و ۳، خیرآباد ۰ و ۲، سجاس ۰ و ۱، ابهر ۰ و ۱، باش قشلاق گرماب ۰ و ۲،  زنجان ۰ و ۱، خرمدره ۰ و ۱، دندی ۰ و ۵، زرین رود ۱ و ۴،  فرودگاه زنجان ۱ و ۲، دانشگاه زنجان ۱ و ۲، گرماب ۱ و ۱.۴، نیک پی ۱ و ۳، حلب ۲ و ۴، فیله خاصه ۲ و ۴، ماه نشان ۱.۸ و ۲.۴، آببر ۶ و ۴، چورزق ۵ و ۶ و گیلوان ۵ و ۷ درجه سانتیگراد گزارش شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها