مفتی اهل سنت جنوب فارس: ترور دانشمندان، نشانه وحشت از پیشرفت ایران است

لارستان- ایرنا- مفتی اهل سنت جنوب فارس و امام جمعه شهرستان اوز، ترور وقیحانه و کوردلانه دانشمند صنعت دفاعی و هسته ای کشورمان و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را محکوم کرد.

 حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده روز سه شنبه با گرامیداشت یاد شهید فخری زاده اظهار داشت: بدون شک این عمل پلید نشانه ترس و وحشت دشمنان اسلام از ایران اسلامی و پیشرفت های روزافزون علمی کشورمان است.

امام جمعه شهرستان اوز استان فارس یادآور شد: ترور نخبگان و دانشمندان ایرانی یک عمل و رفتار غیرانسانی محسوب می شود و این قبیل اعمال به شدت محکوم است.

مفتی اهل سنت جنوب استان فارس ادامه داد: در این برهه از زمان شایسته است که مسئولان با اتحاد، همدلی و همبستگی، دشمنان ایران و اسلام عزیز را شناسایی و با تدبیر با آنان مقابله کنند.

حاج شیخ عبدالعزیز قاضی زاده که اکنون در بستر بیماری است طی سالیان متمادی عمر پر برکت خود همواره نقشی اساسی و ممتاز در ایجاد وحدت و همستگی مسلمین در سطح کشور به ویژه مناطق جنوبی استان فارس داشته است.

این روحانی برجسته از منادیان و تلاش گران اصلی ایجاد وحدت و انسجام در سطح استان فارس و حتی کشور است.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه هفتم آذرماه ۹۹با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری ‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند صنعت دفاعی  کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری زاده مورد حمله واقع شد و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری  منفجر گردید  دراثر این تیراندازی‌ و انفجار، فخری زاده به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

شهرستان اوز در فاصله ۳۷۵ کیلومتری جنوب شیراز در استان فارس قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها