غریب آبادی: آژانس در برابر ترور شهید فخری‌زاده مسئولیت اساسی دارد

لندن – ایرنا – سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین سکوت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ماجرای ترور دکتر شهید محسن فخری زاده را به باد انتقاد گرفت و تصریح کرد که این سازمان در برابر حادثه یادشده مسئولیت فوری و اساسی دارد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، کاظم غریب آبادی در واکنش به اظهارات مدیرکل آژانس که گفته بود، هیچکس و از جمله ایران از کاهش یا محدودیت بازرسی ها برنده نمی شود، افزود: از آژانس در وهله اول انتظار می رود که بطور شفاف موضع خود را در ارتباط با اقدام تروریستی اعلام نماید و قویا این عمل را محکوم نماید. 

نماینده ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: آژانس در برابر کشور عضوی که پذیرای بیشترین بازرسی های آن است و از طریق اجرای تعهدات مختلف، شفاف ترین برنامه هسته ای را دارد، اما دانشمندان آن در معرض تهدید ترور قرار دارند و یا ترور می شوند، و تاسیسات هسته ای آن نیز در معرض تعرض قرار دارند و یا مورد خرابکاری قرار می گیرند، مسئولیت فوری و اساسی دارد. 

لازم به توضیح است که مدیرکل آژانس طی مصاحبه ای با خبرگزاری فرانس پرس گفته بود: ما اضطراب موجود را درک می کنیم، اما همزمان واضح است که هیچکس و خود ایران از کاهش، محدودیت یا انقطاع در کاری که با هم انجام می دهیم، هیچ بردی نخواهد کرد. وی در مورد اقدام تروریستی نیز گفت: ما از خشونت از هر نوع آن اعلام انزجار می کنیم. ما یک سازمان بین المللی برای صلح و امنیت هستیم.

به گزارش ایرنا، شهید فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی کشورمان عصر جمعه در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =

سرخط اخبار جهان