هلاکت ۲۰ تن از عناصر وابسته به جنبش الشباب سومالی

تهران- ایرنا- ۲۰ تن از عناصر وابسته به گروه تروریستی «جنبش الشباب» سومالی در درگیری با نیروهای ارتش این کشور کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، رادیو ارتش سومالی روز دوشنبه اعلام کرد که حمله الشباب به یک مرکز نظامی در شهرک بعادوین در شرق ایالت مدغ در مرکز سومالی صورت گرفت اما این حمله  از سوی نیروهای ارتش دفع شد.

این منبع افزود: نیروهای دولتی با همکاری مردم محلی توانستند،تروریست ها را شکست دهند و حدود ۲۰ تن از آنها را به هلاکت برسانند و شماری دیگری از جمله دو فرمانده میدانی آنها را به اسارت بگیرند.

منبع مزبور هیج اشاره ای به میزان تلفات نیروهای دولتی در جریان این حمله اشاره ای نکرده است.

الشباب صبح امروز اعلام کرده بود که توانسته است یک مرکز نظامی ارتش را تصرف کند و پنج دستگاه خودروی نظامی را به غنیمت بگیرد.

سومالی از سال ها پیش جنگ علیه الشباب را که سال ۲۰۰۴ میلادی تشکیل شده، آغاز کرده است، این جنبش مسلحانه وابسته به گروه القاعده است و تاکنون مسوولیت بسیاری از عملیات های تروریستی در این کشور را که صدها کشته بر جای گذاشته، به عهده گرفته است.

الشباب یک گروه شبه نظامی سومالیایی است که از سال ۲۰۱۲ میلادی بخشی از شبکه القاعده شده‌ است.

این گروه در گذشته بخش‌هایی از مرکز و جنوب سومالی را در کنترل خود داشت، اما در سال ۲۰۱۵ میلادی شهرهای بزرگ را از دست داده و تنها چند منطقه روستایی را در سومالی در اشغال خود دارد.

تعداد عناصر الشباب در سال ۲۰۱۴  میلادی بین ۷ تا ۹ هزار نفر بر آورد شده‌ است.

این گروه در فهرست گروه‌های تروریستی ایالات متحده آمریکا، بریتانیا، کانادا، استرالیا و امارات قرار دارد.

الشباب بارها به نظامیان دولتی و نیروهای صلح‌بان اتحادیه آفریقا در موگادیشو حمله کرده‌ و چند عملیات‌ خونبار را هم در سایر نقاط آفریقا انجام داده‌ است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =

سرخط اخبار جهان