شمار فوتی های کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به ۳۲۴ نفر رسید

یاسوج- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گفت: شمار فوتی های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در این استان به ۳۲۴ تن رسید.

پرویز یزدان پناه عصر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در۲۴ ساعت گذشته ۳ بیمار مبتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند.

وی افزود: هم اینک ۳۹۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که از این تعداد ۱۹۰ نفر مبتلای قطعی و ۳۱ نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

یزدان پناه تصریح کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد تاکنون به ۱۶ هزار و ۳۷۴ نفر رسیده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: امروز از ۳۷۳ جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج حدود ۵۸درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مربوط به بویراحمد (۳۶درصد)، کهگیلویه (۲۷درصد)، گچساران (۱۵درصد)، دنا (۸درصد)، چرام (۶درصد) و لنده (۶درصد) است.

وی بیان کرد: از مردم استان بخاطر رعایت دستورالعمل های بهداشتی کمال قدردانی را داریم و امیدوارم به کمک مردم شاهد روند نزولی بیماری کرونا در استان باشیم.

یزدان پناه گفت: در حال حاضر هیچ روش موثرتر از رعایت پروتکل های بهداشتی برای کنترل این ویروس وجود ندارد و مردم باید با رعایت مسائل بهداشت فردی و اجتماعی، اصول فاصله گذاری، استفاده از ماسک، شست‌وشوی دست ها و عدم حضور در تجمعات و دورهمی های خانوادگی نسبت به مقابله با کرونا و قطع زنجیره انتقال آن اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها