استاد دانشگاه: نا امید کردن مردم مهمترین پروژه دشمن است

بیرجند - ایرنا - استاد تمام گروه فیزیک دانشگاه اصفهان گفت: مهمترین پروژه دشمن در ایران نا امید کردن مردم است و دشمن به دنبال مایوس کردن مردم از همه چیز است.

دکتر رسول رکنی زاده دوشنبه شب در نشست مجازی بزرگداشت شهید دکتر محسن فخری‌زاده که توسط دانشگاه بیرجند برگزار شد، افزود: وقتی امید از انسان سلب شود مهمترین مسئله‌ها را از دست می‌دهیم.

وی با اشاره به تلاش‌های علمی شهید فخری‌زاده از ۳۰ سال گذشته تاکنون گفت: همین تلاش‌های علمی بود که اکنون در جهان حرف برای گفتن داریم و مسوولان با ۶ قدرت دنیا سر میز مذاکره می‌نشینند که این قدرت نشانه پایداری است.

وی با بیان اینکه شهید فخری‌زاده اهل علم، کار و تجربه در سطوح بسیار بالا بود افزود: اما شخصیت دکتر فخری‌زاده فقط توانایی‌های علمی نبود بلکه قدرت تفکری داشت که او را متمایز می‌کرد.

استاد تمام گروه فیزیک دانشگاه اصفهان گفت: آنچه در مورد فخری‌زاده برای ما خیلی مهم است، مسئله تفکر اصیل است زیرا تفکر منفعت‌طلبانه نیست.

وی پارسایی را از دیگر ویژگی‌های شهید فخری‌زاده برشمرد و عنوان کرد: او با همه درگیری‌های اجرایی و پروژه‌های متعدد همواره علاقه‌مند بود که بتواند یک نظام علمی، فکری و جریان فلسفی را به شکل مستقل در کشور دنبال کند.

رکنی زاده گفت: اینکه دشمن حذف فیزیکی را تنها راه می‌داند، برد بزرگی بوده و به این معنا است که جریان علمی کشور را نمی‌توانند متوقف کنند بلکه دوباره اتفاق‌های تازه رخ می‌دهد و انسان‌های دیگر رشد می کنند.

وی با اشاره به وضعیت ژئوپلوتیکی ایران اظهار داشت: ما کشور ویژه هستیم زیرا بسیاری از امکاناتی که در دنیا کم نظیر است همچون ذخایر نفت و گاز را داریم.

وی با بیان اینکه ایران یکی از منابع اصلی انرژی جهان است افزود: از همین رو در طول تاریخ همیشه سر چهارراه قرار داشتیم که شرق و غرب زمان صلح و جنگ از آن عبور می‌کردند پس به طور دائم در معرض یک جریان و مبارزه دائمی بودیم.

استاد دانشگاه اصفهان گفت: منابع فرهنگی و قدرت‌های موجود در کشور زمانی که آزاد می‌شود حرکت‌های بزرگی شکل می‌گیرد و حرکت دانشگاه‌ها در طول ۳۰ سال گذشته منجر به کارهای بزرگی علمی در کشور شده و همواره در قله‌های تکنولوژی قرار داشته است.

وی ادامه داد: همین جریانی که در اعماق فرهنگ ایران وجود دارد باعث شده که هر روز شاهد حذف فیزیکی انسان‌های موثر باشیم در صورتی که جهان غرب هیچگاه اجازه رشد بیش از حد به افراد تاثیرگذار خود نمی‌دهد.

رکنی زاده گفت: از همین رو چون ایران توانسته در خود انسان‌هایی را رشد دهد جهان استکبار همواره راه‌های گوناگونی برای حذف آنها دارند که یا ترور شخصیتی بوده یا حذف فیزیکی است.

وی با اشاره به اینکه امنیت اسرائیل برای اروپا اولویت اول است ادامه داد: این موضوع از آنجا مهم بوده که اسرائیل بتواند عملیات نظامی در خاورمیانه انجام دهد و با این روش می‌تواند نظام سلطه را در وضعیت فعلی نگه دارد.

استاد تمام گروه فیزیک دانشگاه اصفهان با تاکید بر آشناسازی نسل جوان از اندیشه‌هایی که در جهان طراحی می‌شود گفت: برای اینکه بتوانیم جریان تعالی ایران را حفظ کنیم نیاز شدید به علم داریم پس تمام قدرت را باید صرف آن کرد.

دانشیار گروه فیزیک دانشگاه بیرجند نیز با اشاره به تلاش‌های شهید فخری‌زاده در حوزه تحقیقات دفاعی کشور گفت: باید راه علمی شهید را با جدیت و تلاش بیشتر ادامه دهیم تا خاری بر چشم دشمنان میهن اسلامی باشد که اگر یک نفر را از بین ما برداشتند جوانان غیور زیادی بلند می‌شوند.

محمدمهدی فیروزآبادی به همکاری‌های گروه فیزیک دانشگاه بیرجند و سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع اشاره کرد و گفت: کمک‌های شهید فخری‌زاده در بخش‌های مختلف تجهیزاتی آن هم در شرایط تحریم هرگز از یاد نخواهد رفت.

وی ادامه داد: با کمک دکتر فخری‌زاده و تیم زیرمجموعه ایشان توانستیم به موازات کارهای بزرگ این شهید به عنوان تجربه برای دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد آشکارسازی راکتورها و خورشید به صورت شبیه سازی کار کنیم و این کار را ادامه خواهیم داد.

نشست مجازی بزرگداشت شهید دکتر محسن فخری‌زاده به همت دانشگاه بیرجند و با سخنرانی فرزند دانشمند برجسته کشورمان برگزار شد.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه - هفتم آذر ماه - با کمین در مسیر خودرو حامل دکتر محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند، این دانشمند برجسته کشورمان را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه به شهادت رساندند.

براساس اظهارات وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی، ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد؛ در اثر این تیراندازی و انفجار، «فخری‌زاده» به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحت‌های وارده در بیمارستان به شهادت رسید.

پیکر پاک شهید فخری‌زاده پس از طواف در حرم امام رضا (ع)، حرم حضرت معصومه (س) و حرم امام خمینی (ره) امروز (دوشنبه) با حضور فرماندهان عالی‌رتبه نیروهای مسلح و خانواده معظم شهید در امامزاده صالح (ع) تهران آرام گرفت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =

سرخط اخبار استان‌ها