فوتی‌های ناشی از کرونا در آذربایجان‌غربی به مرز ۲ هزار و ۹۰۰ نفر رسید

ارومیه- ایرنا- در حالی که فوتی های ناشی از کرونا، طی نیمه آبان امسال از ۲ هزار نفر عبور کرده بود، رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: فوتی های ناشی از کووید ۱۹ در استان به ۲ هزار و ۸۸۷ نفر رسیده است.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند فوتی های ناشی از شیوع بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی همچنان سرعت زیادی دارد و طی ۲۴ ساعت گذشته، با افزودن ۲۲ نفر دیگر، تعداد کل جان باختگان بر اثر این بیماری به مرز ۲ هزار و ۹۰۰ نفر رسیده است.

وی اضافه کرد: البته روند ابتلا به کرونا و بستری های ناشی از بیماری کووید ۱۹ در آذربایجان غربی کاهشی بوده که امیدواریم این روند تداوم یابد.

وی بیان کرد: در حال حاضر تعداد کل بستری‌های مربوط به بیماری‌های سندرم حاد تنفسی در آذربایجان غربی به رقم هزار و ۱۷۷ نفر رسیده که از این تعداد ۵۳۹ نفر مشکوک و ۶۳۸ نفر مبتلا به کرونا هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: تعداد بستری‌شدگان در آی‌سی‌یو نیز ۲۹۳ نفر است که از این تعداد، ۷۱ نفر به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

آقازاده با اشاره به وضعیت بسیار نامناسب شهر ارومیه در خصوص ابتلا و فوت ناشی از کرونا بیان کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته، هشت شهروند مرکز استان بر اثر این بیماری فوت کردند که سهم ۳۶ درصدی از کل فوت شدگان را شامل می شود.

به گزارش ایرنا، تاکنون افزون بر ۸۸ هزار نفر در آذربایجان غربی به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

همچنین از ابتدای شیوع کرونا ۶۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در دنیا و بیشاز ۹۶۳ هزار نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند.

از مجموع حدود یک میلیون و ۴۶۸ هزار نفر جان باخته بر اثر کرونا در کشورهای مختلف دنیا نیز، ۳.۳ درصد مربوط به ایران است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha