روسیه ترور فخری‌زاده را محکوم کرد

مسکو- ایرنا وزارت امور خارجه روسیه ترور محسن فخری‌زاده دانشمند ایرانی را بشدت محکوم کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مسکو وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه در بیانیه ای نوشت: قتل (ترور) روز ۲۷ ماه نوامبر دانشمند ایرانی محسن فخری زاده در ایران را قاطعانه محکوم می کنیم.  

در بیانیه گفته شده است: در رابطه با ماهیت تحریک آمیز این عمل تروریستی که آشکارا برای بی ثبات کردن اوضاع و تشدید امکان مناقشه درمنطقه هدف گیری شده است،  ابراز نگرانی جدی می کنیم.

وزارت خارجه روسیه می گوید: هر کس که در پست سر این قتل (ترور) قرار گرفته باشد و برای استفاده از آن برای منافع سیاسی خود استفاده کند باید مسوولیت کار خود را بپذیرد.

در بیانیه آمده است: اولویت تغییر ناپذیر روسیه ثبات و امنیت درمنطقه خاورمیانه و خلیج فارس است. تلاش ها و ابتکارات ما در چارچوب سازمان ملل و سایر میادین بین المللی و در روابط دوجانبه با کشورهای منطقه برای تحقق آن هدف گیری شده است.

وزارت خارجه روسیه در پایان بیانیه خود از همه طرف ها خواسته است از اقداماتی که سبب تشدید تنش ها می شود بپرهیزند.

به گزارش ایرنا، شهید فخری‌زاده دانشمند ممتاز هسته‌ای و صنعت دفاعی جمهوری اسلامی ایران عصر جمعه در حمله تروریستی در منطقه آبسرد استان تهران به شهادت رسید.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران در واکنش به ترور و شهادت فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع به نقش رژیم صهیونیستی در این عملیات تروریستی اشاره کرد و از جامعه جهانی و بخصوص اتحادیه اروپا خواست تا استانداردهای دوگانه شرم آور خود را پایان دهند و این اقدام تروریستی دولتی را محکوم کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =

سرخط اخبار جهان