۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۷
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84130055
۰ نفر

برچسب‌ها

پاکستان و چین پیمان دفاعی امضا کردند

اسلام‌آباد - ایرنا - ارتش پاکستان در جریان سفر وزیر دفاع ملی جمهوری خلق چین به اسلام‌آباد، پیمان تقویت همکاری‌های دفاعی با ارتش چین را امضا کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی ارتش پاکستان، ژنرال «وی فونگ خه» وزیر دفاع ملی جمهوری خلق چین امروز  با سفر به پاکستان با ژنرال «قمر جاوید باجوا» فرمانده ارتش و ژنرال «ندیم رضا» رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور دیدار کرد.

طرفین در این نشست‌ها همکاری‌های امنیتی، دفاعی و تازه‌ترین تحولات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

وزیر دفاع ملی چین از تلاش‌های پاکستان در ایجاد محیط امن برای پیشبرد طرح‌های عمرانی-اقتصادی زیرمجموعه پروژه راهروی مشترک اقتصادی پاکستان و چین (سی‌پک) قدردانی کرد.

ارتش‌های پاکستان و چین در جریان سفر ژنرال فونگ خه پیمان تقویت همکاری‌های دوجانبه دفاعی را امضا کردند.

این دومین دیدار وزیر دفاع ملی جمهوری خلق چین با مقام‌های بلندپایه نظامی پاکستان طی کم‌تر از ۳ ماه گذشته محسوب می‌شود.

ژنرال «ندیم رضا» رئیس ستاد مشترک ارتش پاکستان اواخر شهریور ماه امسال و در حاشیه اجلاس همکاری‌های دفاعی و امنیتی اعضای سازمان همکاری شانگهای به میزبانی دولت روسیه در مسکو با وزیر دفاع ملی چین دیدار کرد.

روابط اسلام‌آباد و پکن را می توان رابطه‌ای تاریخی و ریشه دار توصیف کرد که از ابتدای رقابت راهبردی با دهلی‌نو به عنوان موتور محرکه مهمی در آن نقش داشته است و همزمان فراز و نشیب بی وقفه در روابط شکننده آمریکا و پاکستان نیز عاملی در تقویت هر چه بیشتر روابط پاکستان با چین محسوب می شود.

دو کشور علاوه بر نقطه نظرات متعدد سیاسی و دیپلماتیک، در سال های گذشته روابط نظامی - امنیتی گسترده‌ای را برقرار ساخته‌اند. به عنوان مثال پاکستان تنها کشور خارجی است که در خاک چین با این کشور مانورهای مشترک نظامی برگزار کرده و همچنان برنامه های مشترک گسترده‌ای را به پیش می برد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =

سرخط اخبار جهان