۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۵۸
کد خبرنگار: 1010
کد خبر: 84129938
۰ نفر

برچسب‌ها

نزدیک به ۷۹ هزار مترمربع زمین در کاشان آزادسازی شد

کاشان - ایرنا - رییس اداره راه و شهرسازی کاشان از آزادسازی ۷۸ هزار و ۸۷۷ مترمربع از زمین‌های ملی این شهرستان به ارزش ۷۲۲ میلیارد ریال در چهار ماه گذشته خبر داد.

مجتبی آراسته روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت ۳۸ مورد تعرض به زمین‌های ملی در شهرهای کاشان، برزک، قمصر، نیاسر و کامو در شهرستان کاشان با تلاش شبانه‌روزی کارکنان اداره راه و شهرسازی این شهرستان و عوامل یگان حفاظت اراضی ملی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان شناسایی و رفع تصرف شد.

وی ادامه داد: ۳۲ هزار و ۳۱۵ مترمربع از این زمین‌ها در کاشان، ۳ هزار و ۵۵۰ مترمربع در شهر قمصر، ۶ هزار و ۱۱۴ مترمربع در شهر برزک، ۲۳ هزار و ۳۹۸ مترمربع  در شهر نیاسر و یک مورد به مساحت ۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمربع در شهر کامو از دست متصرفان خارج و به بیت‌المال بازگردانده شد.

رییس اداره راه و شهرسازی کاشان اظهار داشت: ۲۲ مورد از زمین‌های بازپس‌گیری شده به ارزش  افزون بر ۵۹۳ میلیارد ریال با حکم قضایی و ۱۶ مورد دیگر با حکم دادستان اجرایی شده  است.

آراسته با هشدار جدی درخصوص هرگونه تعرض و دست‌اندازی به اموال و زمین‌های دولتی تاکید کرد: رسیدگی به موضوع زمین‌خواری در اولویت فعالیت اداره راه و شهرسازی کاشان قرار دارد و در راستای برخورد با پدیده زمین‌خواری و جلوگیری از تخریب و تصرف زمین‌های ملی با قاطعیت با زمین‌خواران برخورد خواهد شد.

شهرستان ۳۶۸ هزار نفری کاشان با مساحت چهار هزار و ۳۹۲ کیلومترمترمربع، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها