شهادت فخری‌زاده قطعا به دستاوردهای علمی کشور رونق می‌بخشد

تهران- ایرنا- مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در پی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی طی بیانیه ای اعلام کرد: شهادت دکتر فخری زاده قطعا رونق بیشتری به دستاوردهای علمی کشور خواهد بخشید.

به گزارش روز دوشنبه مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، مرکز هم اندیشی استادان و نخبگان دانشگاهی در پی شهادت مجاهد عرصه جهاد علمی و خودکفایی، دکتر محسن فخری‌زاده بیانیه ای را صادر کرد.

در متن این بیانیه آمده است: بار دیگر دست های آلوده و پنهان استکبار جهانی آشکارشده و مزدوران جنایتکار و شقاوت‌پیشه، در آستانه سالگرد شهادت سردار بزرگ سپاه اسلام، شهید حاج قاسم سلیمانی و دانشمند هسته‌ای شهید شهریاری، دراقدامی وحشیانه، چهره کریه تروریستی خود را با شهادت محسن فخری زاده، از اساتید دانشگاه امام حسین (ع) و یکی از دانشمندان و مجاهدان عرصه علمی کشورمان نمایان ساختند و ثابت کردند که از هیچ کوششی برای ضربه زدن به استقلال و پیشرفت ایران اسلامی کوتاهی نخواهند کرد.

همچنین در ادامه آمده است: دشمنان مادی گرا و جریان شیطانی صهیونیزم، نمیداند که ترور و به شهادت رساندن فرزندان انقلاب و کشور، نه تنها خللی در حرکت عظیم این ملت ایجاد نکرده بلکه شهادت قطعا رونق بیشتری به دستاوردهای علمی کشور خواهد بخشید و راهی را که شهید فخری زاده‌ها آغاز کرده اند، هرگز متوقف نخواهد شد و راه این شهید والامقام در جهت عزت، استقلال و توسعه علمی تا دستیابی به نقطه نهایی آن یعنی تمدن نوین اسلامی با سرعت بیشتر ادامه خواهد یافت زیرا عزم ما را در ادامه راه این شهیدان گرانقدر مصمم‌تر خواهد کرد.

استادان دانشگاه ضمن تسلیت به ساحت امام زمان (ع)، رهبر انقلاب و جامعه علمی کشور آورده اند: از شورای عالی امنیت ملی و نیروهای مسلح کشور انتظار داریم با انتقامی سخت و پاسخی قاطع و پشیمان کننده به تروریست‌ها و حامیانشان، امنیت ملی ایران و همه آحاد مردم، تامین شود.

همچنین عنوان شده است: از دولت و مجلس شورای اسلامی نیز انتظار داریم که ضمن تجدید نظر فوری در اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی و بازرسی‌های فراتر از مقررات بین المللی بازرسان آژانس هسته‌ای، راه جاسوسی و به خطر انداختن جان دانشمندان هسته‌ای کشورمان را برای همیشه قطع نمایند. 

آنان خواستار پی گیری قضایی عاملان این جنایت از سوی سازمان ملل و قوه قضاییه ایران شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش