کلاهبرداری با تبلیغ سود ماهانه ۱۰۰ میلیون ریالی در فضای مجازی

تهران- ایرنا- رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران از دستگیری کلاهبرداری که وعده پرداخت ماهانه ۱۰۰ میلیون ریال به ازای اندک سرمایه به کاربران فضای مجازی داده بود، خبر داد.

به گزارش ایرنا از پلیس تهران بزرگ، سرهنگ "داود معظمی گودرزی" روز دوشنبه اظهار داشت: یکی از شهروندان به پلیس فتا با در دست داشتن پرونده ای با موضوع کلاهبرداری مراجعه و اظهار داشت، با فردی در فضای مجازی آشنا شدم که مدعی بود با کمترین سرمایه گذاری در بورس می تواند ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون ریال سودآوری در بازار سهام بورس داشته باشم ولی با واریز سرمایه خود به شماره حسابی که اعلام کرده بود، نه تنها سودآوری نداشتم بلکه دیگر پاسخگوی تماس تلفنم هم نیست.

وی عنوان کرد: بررسی موضوع در اختیار تیمی از مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و در تحقیقات اولیه مشخص شد، متهم در فضای مجازی به تبلغ سودآوری فراوان با اندک سرمایه می پردازد. 

رئیس پلیس فتا اذعان داشت: در گام بعدی از تحقیقات پلیسی هویت واقعی متهم وشناسایی مخفیگاه وی در دستور کار قرار گرفت و با شناسایی مخفیگاه وی با هماهنگی های قضایی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا انتقال یافت.

این مقام پلیس فتا عنوان کرد: متهم در بازجوئی های اولیه به جرم ارتکابی اعتراف با تکمیل پرونده متهم برایسیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس فتا به کاربران فضای مجازی هشدار داد: افراد سودجو و کلاهبردار از هر شیوه‌ای برای رسیدن به مقاصد شوم خود و فریب افراد استفاده می‌کنند که تبلیغات فریبنده و غیرمعقول از مهمترین این موارد است.

دستگیری مواد فروش محله تجریش

 رئیس کلانتری ۱۰۱ تجریش از دستگیری مواد فروش محله تجریش و کشف ۲۵۶ گرم هروئین و شیشه خبر داد.
 
سرهنگ "محمد کالوسی" روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: با دریافت گزارشی مبنی بر توزیع گسترده مواد مخدر توسط مردی سابقه دار در محدوده خیابان دزاشیب تیمی از ماموران کلانتری ۱۰۱ تجریش وارد عمل شد.

وی افزود: ماموران دایره مبارزه با مواد مخدر کلانتری ۱۰۱ تجریش با شناسایی فرد خرده فروش او را به صورت نامحسوس تحت نظر گرفتند و موفق شدند روز گذشته او را در حال جابجایی و فروش مواد مخدر با یک دستگاه خودرو وانت غافلگیر کردند.

رئیس کلانتری ۱۰۱ تحریش  اظهار داشت: متهم با مشاهده ماموران کلانتری در نزدیکی خود از محل متواری و از بیست دقیقه تعقیب و گریز به صورت پیاده با هوشیاری واحد های گشت انتظامی کلانتری۱۰۱ تجریش متهم  دستگیر و در همان بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی اقرار کرد.

وی تصریح کرد: در بازرسی از متهم مقدار ۲۵۶ گرم هروئین  و شیشه کشف شد.

شلیک پلیس پایان فرار سارق خودرو

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران نیز امروز از دستگیری سارق خودرو در عملیات تعقیب و گریز خبر داد و گفت: سارق خودرو که توجهی به فرمان های پلیس، نمی کرد با شلیک پلیس، فرار وی متوقف شد.

سرهنگ کارآگاه "کرم یوسفوند" در تشریح این خبر گفت: ساعت ۹ شب دوم آذر ماه کارآگاهان یگان گشت پلیس آگاهی حین انجام ماموریت به راننده یک دستگاه خودروی سواری پراید مظنون می شوند .

وی افزود: با استعلام شماره پلاک خودرو پراید مشخص شد که  خودرو سرقتی بوده  و دارای سابقه سرقت در همان روز از محدوده کلانتری ۱۲۹ جامی است.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران  گفت: کارآگاهان پس از هماهنگی با مرکز فرماندهی و کنترل پلیس آگاهی به خودروی مسروقه نزدیک شده و به راننده آن دستور توقف می دهند ، متهم بلافاصله پس از شنیدن دستور ایست با افزایش سرعت از محل متواری و با لایی کشی در بین خودروهای عبوری باعث رعب و وحشت شهروندان شد.

این مقام پلیسی توضیح داد: سارق همچنان با سرعت بالا و انجام حرکات مخاطره آمیز به مسیر خود به سمت خیابان قزوین ادامه داد که افسراکیپ برای هشدار و حفظ جان شهروندان چند تیرهوایی در فواصل زمانی و مکانی مختلف شلیک کرد.

 یوسفوند بیان داشت: راننده خودرو مسروقه بدون توجه به اخطارهای داده شده با ترمزهای ناگهانی و گرفتن و به روی خودرو گشت قصدایجاد تصادف و متوقف کردن خودرو پلیس را داشت که با مهارت راننده واحد گشت پلیس، سارق موفق به نیت شوم خود نشد.

این مقام انتظامی گفت: در نهایت خودرو مسروقه در میدان جمهوری در حالی که  خلاف جهت حرکت می کرد و متوقف شد  و با عکس العمل سریع اعضای اکیپ متهم به هویت یوسف دستگیر شد.

رئیس مرکز عملیات پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: با دستگیری یوسف و اعتراف او به سرقت خودرو گزارش اولیه تنظیم و پس از انتقال خودرو به پارکینگ متهم برای سیر مراحل قانونی تحویل اداره دوم پلیس آگاهی شد.

انهدام باند سارقان منزل

 رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی از انهدام باند سارقان منزل خبر دارد و گفت: تا کنون یکی از اعضای باند دو نفره دستگیر شده است و تحقیق پلیسی برای دستگیری متهم دوم پرونده ادامه دارد.

سرهنگ کارآگاه "سید علی شریفی" روز دوشنبه در تشریح این خبر گفت: چهاردهم مهر ماه پرونده ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۲۳ نیاوران تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پایگاه یکم پلیس آگاهی ارجاع  و در اختیار تیمی از کارآگاهان  مبارزه با سرقت منزل قرار گرفت.

وی عنوان کرد: شاکی در تحقیقات پلیسی اظهار کرد، ساعت ۱۴:۳۰ سی و یکم شهریور ماه از منزل خود واقع در خیابان نیاوان خارج شدم و در ساعت ۱۸:۰۰ به منزلم مراجعه که متوجه به هم ریختگی سرقت  تعدادی از اموال منزل از قبیل: ۲ دستگاه دریل، ۲ دستگاه لپ تاپ، یک دستگاه تبلت ، یک هلی شات و یک قاب ساعت در مجموع به ارزش تقریبی یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال  شدم و در این ارتباط به شخصی به اسم فریدون مظنون می باشم .

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی  تهران توضیح داد: شاکی علت معرفی فریدون به عنوان مظنون را به کارآگاهان این گونه بیان داشت، فریدون از دوستانم می باشد که روز سرقت با اصرار او برای تفریح و پرسه زنی در شهر همراه وی شدم و احیانا در غیابم، همدستان وی مرتکب سرقت شده اند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: کارآگاهان در گام اول تحقیقات، با هماهنگی های قضائی، فریدون را احضار ولی وی پس از حضور در پلیس آگاهی منکر اطلاع از سرقت شد و اظهار داشت نقشی در سرقت نداشته است که پس از اعزام به دادسرا بدلیل عدم وجود ادله کافی بلاقید آزاد شد.

شریفی گفت: در ادامه شاکی بیست و ششم آبان ماه به پایگاه یکم مراجعه و طی ارائه اظهارتی بیان داشت قصد خرید ابزار از سایت دیوار را داشتم که متوجه شدم یکی از ابزارهای به سرقت رفته من که دریل شارژی به مارک dewalt بوده توسط شخصی به قیمت ۱۶۰ میلیون ریال در فضای مجازی آگهی شده است.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان با هماهنگی های قضائی شخص شخص آگهی کننده به نام مهران را جلب کردند، گفت: مهران گفت، دو مرد به نام های کمیل و فریدون با دردست داشتن فاکتوری بنام خود دستگاه دریل را به قیمت روز به صاحب مغازه که من درآن کارگر می باشم فروختند که با هماهنگی صاحب مغازه من آن را برای فروش در سایت دیوار آگهی کردم.

این مقام  پلیسی با اشاره به اینکه در صد های اطلاعاتی تصویری یکی از فروشندگان دریل به نام فریدون از آرشیو عکس های متهمان حرفه استخراج و به رویت مهران رسید، اضافه کرد:  با هماهنگی های قضائی فریدون دستگیر  و در بازجوئی های پلسی به ساختن فاکتور جعلی با همکاری  یکی از دوستانش و فروش آن به مهران معترف شد.

وی افزود: فریدون در خصوص نحوه انجام سرقت به کارآگاهان گفت،  از وضعیت مالی خوب شاکی مطلع بودم و به علت نیاز مالی تصمیم به سرقت از او گرفتم و پس از طرح نقشه ای با کمک یکی از دوستانم به نام کمیل سرقت از منزل او را اجرایی کردیم.

رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی گفت: با اعتراف صریح فریدون به بزه انتسابی متهم با دستور قضائی برای  شناسایی همدستش در اختیار دایره مبارزه با سرقت منزل پایگاه قرار دارد و تحقیقات پلیس برای کشف زوایای پنهان پرونده همچنان ادامه دارد.  

کشف ۵۰ فقره موبایل قاپی

سرپرست پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری ۲ موبایل قاپ و کشف ۵۰ فقره سرقت خبر داد.

 سرهنگ کارآگاه "هوشنگ کاکاوندی" امروز بیان داشت: با افزایش سرقت موبایل قاپی در محدوده سرکلانتری هفتم پلیس پیشگیری تهران توسط دو موتورسوار، تیمی از کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت های خاص پایگاه هفتم پلیس آگاهی با همکاری کلانتری های تابعه، شناسایی و دستگیری متهمان را برعهده گرفتند.

وی با اشاره به اینکه  در بررسی صحنه های سرقت مشخص شد که راکب و ترک نشین  یک دستگاه موتورسیکلت هوندا مشکی رنگ سرقت ها را انجام می دهند، افزود: گشت زنی های انتظامی افزایش داده شد تا اینکه کارآگاهان موفق شدند در گشت زنی های انتظامی متهمان را در حالی که با موتورسیکلت مشکی رنگ در حال پرسه زنی بودند، شناسایی کنند.

 سرپرست پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران گفت: کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی موفق شدند با همکاری ماموران کلانتری ۱۱۶ مولوی پس از مدتی تعقیب و گریز موتورسیکلت متهمان را در خیابان مولوی متوقف و آنها را دستگیر کنند. ولی ترک نشین موتورسیکلت از محل گریخت.

این مقام انتظامی اظهار کرد: با دستگیری راکب موتورسیکلت و انتقال وی به پایگاه هفتم پلیس آگاهی در رصدهای اطلاعاتی مشخص شد که وی سابقه دار بوده و پیشتر به همین جرم به دفعات مختلف دستگیر شده است.

وی با بیان اینکه متهم در تحقیقات پلیسی به ۵۰ فقره موبایل قاپی همراه با همکاری دوستش معترف شد، اضافه کرد: در تحقیقات پلیسی کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم دوم پرونده را شناسایی و با دستور قضائی وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

کاکاوندی ابراز داشت: تاکنون ۴۲ تن از مال باختگان شناسایی و هر دو متهم تا تکمیل تحقیقات پلیسی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha