شهادت دکتر فخری‌زاده ماتم را بر دل دانشمندان نشاند

تهران - ایرنا - رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی کشور گفت: خبر شهادت سرافرازانه دانشمند دفاعی و هسته ای کشور دکتر محسن فخری زاده اندوه و ماتم را بر دل دانشمندان، پژوهشگران، مومنان، رهبری و ملت شریف ایران مستولی کرد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بیوتکنولوژی ایران، در بخشی از پیام دکتر بهزاد قره یاضی رئیس انجمن علمی ایمنی زیستی کشور که به نمایندگی از جامعه علمی و انجمن‌های علمی کشور در شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در پی شهادت دانشمند سرافراز کشورمان به دست دشمنان قسم خورده کشور منتشر شده، آمده است: ترور و به شهادت رساندن این دانشمند بزرگ برگ سیاه دیگری در دفتر ننگین دشمنان کوردل جمهوری اسلامی ایران رقم زد.

وی افزود: این جنایت جدید صهیونیزم، اگرچه موجب توقف و یا حتی کاهش اهنگ رشد علمی کشور نخواهد شد، اما زنگ خطری را برای آن دسته از نیروهای امنیتی کشور که به جای موضوعات اصلی و حیاتی برخی مباحث علمی را پوشش امنیتی داده‌اند، محسوب می‌شود. به نمایندگی از جامعه علمی و عضو کوچکی از پژوهشگران بیشماری که برای فتح قلل رفیع علمی کشور در تلاشند، در همین جا با خون شهیدان میثاق می‌بندیم که تا جان در بدن داریم دست از تلاش علمی برای پیشرفت کشور برنخواهیم داشت و مانع از آن خواهیم شد که حتی آسیبی کوچک به شیب صعودی تولید دانش ایرانیان وارد شود.

«بدون شک کارنامه درخشان و سراسر شور و حماسه شهید فخری زاده چراغی روشن بر سر راه دانشمندان میهن گشوده و به عنوان الگویی بارز از شجاعت، اخلاص، ایمان و ایثار برای نسل جوان کشور سرمشق قرار خواهد گرفت.»

قره یاضی ادامه داد: اینجانب این ثلمه عظیم، فقدان این مجاهد و دانشمند ارزشمند را به مقام معظم رهبری، مردم شریف ایران و خانواده معظم آن شهید تسلیت عرض می‌کنم.
به گزارش ایرنا تروریست‌های مسلح عصر جمعه - هفتم آذرماه - با کمین در مسیر خودرو حامل محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند، این دانشمند برجسته کشورمان را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =

سرخط اخبار جامعه