۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۳۶
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84129829
۰ نفر

برچسب‌ها

۶ وزیر دیگر کابینه افغانستان رای اعتماد گرفتند

کابل - ایرنا - مجلس افغانستان امروز دوشنبه برای هشت نامزد پیشنهادی چند وزارتخانه و رییس عمومی اداره امنیت ملی این کشور رای گیری کرد که طی آن شش نامزد وزیر و رییس عمومی امنیت ملی رای اعتماد گرفتند اما دو نامزد دیگر از سد مجلس نگذشتند.

به گزارش ایرنا، محمدهارون چخانسوری نامزد وزارت معادن و نفت، احمدضیا سراج نامزد ریاست عمومی اداره امنیت ملی و انوارالحق احدی برای وزارت کشاورزی و دامداری از مجلس رای اعتماد گرفتند.

همچنین نورالرحمان اخلاقی نیز برای وزارت امور مهاجرین افغانستان با گرفتن ۱۷۶ رای اعتماد موفق به کسب کرسی وزارت امور مهاجرین شد.

قدرت الله ذکی برای وزارت حمل و نقل، محمود کرزی برای وزارت شهرسازی و نجیب الله یمین برای وزارت «فواید عامه» از مجلس رای اعتماد گرفتند.

اما محمدطاهیر زهیر استاندار سابق بامیان برای وزارت اطلاعات و فرهنگ و حسینه صافی نامزد وزارت امور زنان موفق نشدند رای اعتماد مجلس را بدست آورند.

در روند رای دهی امروز به نامزد وزیران کابینه دولت افغانستان، از ۲۴۹ نماینده مجلس ۲۴۴ تن آنها حضور داشتند.

در اول آذر ماه نیز نمایندگان مجلس افغانستان برای ۱۰ نامزد وزیر رای گیری که همه آنان موفق به گرفتن رای اعتماد از مجلس شدند.

دولت افغانستان با گذشت بیش از یکسال بتازگی موفق شده است کابینه خود را برای گرفتن رای اعتماد به مجلس نمایندگان معرفی کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار جهان