۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84129813
۱ نفر

برچسب‌ها

گنبدکاووس ۱۴ پروژه نیمه تمام ورزشی دارد

گنبدکاووس - ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس درشرق استان گلستان از وجود ۱۴ پروژه نیمه تمام ورزشی در این شهرستان خبر داد و گفت: تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه‌ها با مجموع زیربنای ۲۴ هزار و ۱۰۰ مترمربع، به ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

حجت الله یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، استعدادهای ورزشی گنبدکاووس را بالا دانست و افزود: با اینکه این شهرستان ورزشکاران مدال آور و شاخص زیادی در مسابقات ملی، آسیایی و جهانی دارد اما با کمبود فضاهای ورزشی مواجه است.

وی بابیان اینکه گنبدکاووس ۱۱۵ هزار مترمربع فضای ورزشی روباز و سالنی دارد، اضافه کرد: هم اکنون سرانه فضای ورزشی این شهرستان حدود ۳۳ سانتی‌متر مربع است که با بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام، این سرانه به ۴۰ سانتی‌متر خواهد رسید.

به گفته یوسفی، پروژه‌های نیمه تمام گنبدکاووس شامل استخر، خانه والیبال، سالن بوکس، زمین والیبال ساحلی، چهار زمین‌ چمن مصنوعی، چند سالن ورزشی روستایی، سالن ورزشی بانوان، سالن ورزش‌های رزمی و زورخانه است.

رییس اداره ورزش و جوانان گنبدکاووس ادامه داد: عملیات اجرایی بیشتر پروژه‌های نیمه تمام ورزشی این شهرستان در اوایل دهه ۹۰ آغاز شد.  

یوسفی گفت: درصورت تخصیص اعتبار مورد نیاز، ساخت خانه والیبال با ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی و زمین‌های چمن مصنوعی اینچه برون و والیبال ساحلی با  حدود ۷۰ درصد پیشرفت تا آخر امسال به پایان می‌رسد. 

وی افزود: هم اکنون ۱۱ سالن اختصاصی برای رشته‌های ورزشی در گنبدکاووس وجود دارد که تعدادی از آنها قدیمی بوده و نیاز به بازسازی دارند.

هم اکنون در شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت، افزون بر ۹ هزار ورزشکار سازماندهی شده در قالب ۳۸ هیات ورزشی مشغول فعالیت هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha