ترور شهید فخری‌زاده نقض آشکار حقوق بین‌الملل است

تهران - ایرنا - سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان در پی شهادت دانشمند برجسته شهید محسن فخری زاده با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: اینگونه اقدامات جنایتکارانه مصداق کامل و بارز تروریسم دولتی و نقض آشکار حقوق بین الملل، مخالف منشور ملل متحد و دیگر قوانین و اصول پذیرفته شده بین المللی است.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در بیانیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان آمده است: سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان اقدام تروریستی و جنایتکارانه‌ای را که منجر به شهادت دانشمند برجسته و والامقام، شهید محسن فخری زاده، رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران و تعدادی دیگر از شهروندان عزیز ایرانی شد را محکوم می‌کند.

در این بیانیه آمده است: بی‌تردید اینگونه اقدامات جنایتکارانه در ترور یک مقام رسمی و دولتی جمهوری اسلامی ایران، مصداق کامل و بارز تروریسم دولتی و نقض آشکار حقوق بین الملل، مخالف منشور ملل متحد و دیگر قوانین و اصول پذیرفته شده بین المللی بوده و انتظار می‌رود جامعه جهانی فارغ از استانداردهای دوگانه، این اقدام تروریستی وحشیانه را محکوم کند.

سفارت جمهوری اسلامی ایران در تاجیکستان تاکید کرد: دشمنان قسم خورده ایران اسلامی و بانیان و آمران این عمل تروریستی ننگین بدانند که ارتکاب این قبیل جنایات ذره‌ای از عزم و اراده جدی ملت بزرگ ایران در مسیر رشد شتابنده علمی و فتح قله‌های افتخار نخواهد کاست و تلاش دانشمندان و جوانان ایرانی در جهت کسب پیشرفت‌های بیشتر در تمامی حوزه‌های علمی‌ با قوت و سرعت ادامه خواهد یافت.

به گزارش ایرنا، تروریست‌های بیگانه عصر جمعه- هفتم آذرماه- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری  وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

سرخط اخبار سیاست