توسعه صنعت هسته‌ای برای ادامه راه شهید فخری‌زاده ضروری است

کاشان- ایرنا- بسیج مجتمع غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن نطنز با صدور بیانیه‌ای تاکید کرد: اتخاذ تدبیرهای عملیاتی برای سرعت در توسعه صنعت هسته‌ای و تداوم مستحکم راه شهید محسن فخری‌زاده در این صنعت راهبردی از هر زمانی ضروری‌تر شده است.

در این بیانیه که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه در اختیار ایرنا قرار گرفت، آمده است: بار دیگر بسیجیان و سربازان ولایت در سنگر مقدس غنی‌سازی ایران اسلامی با امام خامنه‌ای عزیز تجدید عهد می‌کنیم که تا آخرین نفس از هرگونه تلاش و مجاهدت در طی طریق شهیدان عزیزمان که مسیر تحقق آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی است، دریغ نورزیده و در این راه روشن تا پای جان ایستادگی نماییم.

در این بیانیه با مطالبه مجازات سخت عاملان و آمران این جنایت شوم و برخورد جدی با مسببان آن، تاکید شده است: خون شهید عزیزمان که پس از دوران مذاکره با سران استکبار و پای‌بندی به توافق موسوم به برجام به ناحق ریخته شد، یادآور آن است که مسیر پیشرفت ایران اسلامی از ایستادگی و مقاومت توأم با مجاهدت می‌گذرد و در این میانه، تزویر پنهان معاویه‌صفتان و شرارت عیان یزیدیان زمان یکی است و دل بستن دوباره به دست‌کش مخملین بر دست چدنی شیطان بزرگ، خطایی بزرگ و نابخشودنی خواهد بود.

بسیج مجتمع غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن نطنز در بخش پایانی این بیانیه، شهادت دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشور، محسن فخری‌زاده را تبریک و فقدان این سرباز ولایت را تسلیت گفته و آورده است: بزرگ‌مردی که جایگاه والای او در صنعت هسته‌ای کشور غیرقابل انکار و شاگردان و رهروان راه سرخش بسیار است.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه- هفتم آذر- با کمین در مسیر خودروی حامل محسن فخری‌زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی شهر آبسرد دماوند در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله واقع گرفت و بعد یک دستگاه خودروی نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد.

در اثر این تیراندازی و انفجار، فخری‌زاده به‌شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به شدت جراحات وارد شده در بیمارستان به شهادت رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =

سرخط اخبار استان‌ها