بیش از ۳۴ میلیارد ریال وام اشتغال مددجویی در اشنویه پرداخت شد

مهاباد- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۴ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال وام اشتغال به مددجویان متقاضی واجد شرایط این شهرستان پرداخت‌ شده است.

سامان چیانه روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این مبلغ به ۷۸ مددجوی زیرپوشش این شهرستان اختصاص یافته و در راستای توانمندسازی، خودکفایی و اشتغال‌زایی مددجویان در حوزه‌های کشاورزی، دامپروری، تولید فرش دستباف، خیاطی، صنعت، خدمات و اصناف به آنها پرداخت شده‌است.

وی با بیان اینکه با پرداخت این مبلغ سهمیه ابلاغی سال گذشته به میزان ۱۰۰ درصد در اشنویه تحقق یافته، اظهار داشت: مددجویان برای فراگیری حرفه‌های مختلف در دوره‌های بلندمدت و کوتاه مدت به مراکز فنی و حرفه‌ای و جهاد کشاورزی معرفی می‌شوند تا با شرکت در این دوره‌ها مهارت‌های لازم را در یک شغل فرا گیرند.

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) اشنویه افزود:۱۰ دستگاه تبلت به ارزش ۳۰۰ میلیون ریال به دانش‌آموزان نیازمند این شهرستان اهدا شد که هزینه تأمین این تبلت‌ها از سوی خیران نیک‌اندیش و حامیان این شهرستان و این اداره تأمین شده است.

وی افزود: برحسب مراجعه مددجویان به این نهاد مبنی بر اینکه فرزندان آنان به علت نداشتن تبلت و گوشی موبایل از تحصیل باز می‌مانند، این تبلت‌ها براساس اولویت به آنان داده شد و امیدواریم با همت خیران روند اهدا تبلت به دانش‌آموزان نیازمند ادامه یابد.

وی اظهار داشت: همچنین به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید ۳۵۰ بسته آموزشی همزمان با بازگشایی مدارس بین خانواده‌های نیازمند مناطق حاشیه شهر و محروم توزیع شد تا دانش‌آموزان برای شروع سال تحصیلی جدید آماده حضور در کلاس‌های درس باشند.

هم‌اکنون ۲ هزار و ۸۸۰ خانوار با جمعیت بیش از ۶ هزار و ۸۱۶ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند که از این تعداد ۶۰۳ نفر دانش‌آموز و ۴۲ نفر دانشجو هستند.

اشنویه با ۷۵ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی و هم‌مرز با کشورهای عراق و ترکیه واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =