پیشنهاد ایران مورد تایید فدراسیون جهانی ووشو قرار گرفت

تهران- ایرنا- رییس کمیته پزشکی فدراسیون ووشو از تأیید دستورالعمل بهداشتی پیشنهادی ایران از سوی فدراسیون جهانی به منظور برگزاری مسابقات مختلف ووشو در سراسر جهان خبر داد.

به گزارش ایرنا، «امیرعباس لشگری» رییس کمیته پزشکی فدراسیون و رییس کمیته پزشکی فدراسیون جهانی ووشو درباره ابلاغ دستورالعمل مربوط به کرونا از سوی فدراسیون جهانی به فدراسیون‌های عضو، اظهار داشت: در داخل کشور برای برگزاری مسابقات نیاز به یک پروتکل داشتیم. بر همین اساس پروتکلی را در این زمینه تهیه کردیم و به فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مقابله با کرونا در ورزش ارائه دادیم.

وی ادامه داد: متوجه این موضوع شدیم که این دستورالعمل می‌تواند یک وجهه بین‌المللی داشته باشد، چون تمام ضوابط در آن برای برگزاری رویدادهای مختلف ووشو دیده شده است. به همین دلیل آن را به فدراسیون جهانی ارائه دادیم و گفتیم که این پروتکل می‌تواند در مسیر برگزاری مسابقات ووشو راه‌گشا باشد تا سلامت همه ورزشکاران و مربیان حفظ شود.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون عنوان کرد: فدراسیون ووشوی ایران در ارائه این دستورالعمل در دنیا پیشگام شد. خوشبختانه مسئولان مربوطه هم از این موضوع استقبال کردند. این دستورالعمل توسط دبیرکل IWUF بررسی و به کمیته پزشکی که من ریاستش را بر عهده دارم، ارجاع داده شد که در این کمیته با مشورت سایر اعضا و بعد از انجام تغییراتی،  مورد تأیید فدراسیون جهانی قرار گرفت و به همه فدراسیون‌های عضو نیز ابلاغ شد.

لشگری گفت: این افتخاری برای کشورمان است که توانستیم دستورالعمل مرتبط با برگزاری مسابقات در دوران کرونا را پیشنهاد بدهیم و به عنوان یک فدراسیون پیشگام که به دنبال حفظ سلامتی ورزشکاران در دنیا است، این کار را انجام دادیم. دستورالعمل فوق از این پس در همه مسابقات و در هر نقطه‌ای از دنیا لازم‌الاجرا خواهد بود.

وی در پایان گفت: به دنبال آن بودیم که مسابقات دوباره برگزار و البته سلامتی ورزشکاران و عوامل اجرایی حفظ شود تا بتوانیم همچون فوتبال شاهد برگزار رویدادهای مختلف باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار ورزش