۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۰۴
کد خبرنگار: 1309
کد خبر: 84129614
۰ نفر

برچسب‌ها

بازیکن بوشهری روح جوانمردی در فوتبال را زنده کرد

بوشهر-ایرنا- رئیس هیات فوتبال استان بوشهر گفت: حسین پورامینی در جریان دیدار تیم‏های پیکان و ذوب آهن روح جوانمردی در فوتبال را زنده کرد که سازمان لیگ باید از این اقدام شایسته وی تقدیر کند.

به گزارش ایرنا، امیرحسین محتشم روز دوشنبه درگفت و گو با خبرنگاران افزود: بر اساس آنچه بخشی از کارشناسان داوری اعلام کرده و تیم ذوب آهن نیز به آن اعتقاد دارد، طی ۲دیدار قبلی خود اشتباهاتی متوجه داوری برای این تیم رقم خورده بود.

وی بیان کرد: با این پیش فرض گرفتن پنالتی برای تیم پیکان در دقیقه ۸۸، به خودی خود می توانست بر تشنج آفرین کردن این دیدار و پذیرش اشتباه‌های داوری بر علیه تیم ذوب آهن توسط این باشگاه، تاثیرگذار باشد که فقط شجاعت و شهامت یک بازیکن بوشهری سبب شد تا عدالت در فوتبال رنگ جوانمردی به خود بگیرد.

محتشم گفت: در این دیدار در حالی که حسین پورامینی بازیکن بوشهری تیم پیکان در محوطه جریمه ذوب آهن به زمین خورد داور ضربه پنالتی اعلام کرد اما بازیکن بوشهر تیم پیکان با اعلام اینکه هیچگونه تماس بدنی با مدافع ذوب آهن نداشته داور را متقاعد کرد که ضربه پنالتی را پس بگیرد.

وی ادامه داد: این سطح از اخلاق و مردانگی در سطح اول فوتبال ایران، که برخی تیم ها با هر ترفندی به دنبال کسب هر سه امیتاز دیدارهایشان هستند، نشان داد که روح جوانمردی و فوتبال پاک توسط یک بازیکن بوشهری در این سطح از فوتبال حرفه ای همچنان زنده است.

محتشم با تمجید از حرکت پورامینی برای ارائه یک فوتبال پاک، گفت: خواسته تمامی ورزش دوستان استان بوشهر از سازمان لیگ ایران، تقدیر ویژه از این بازیکن بوشهری است که در عمل پرچم بازی جوانمردانه را در این دیدار به اهتزار درآورد تا به عنوان یک الگوی ارشمند از این زاویه نیز به فوتبال ایران معرفی شود.

وی اظهارداشت: مدیران باشگاه های فوتبال ایران و به خصوص در لیگ برتر، همواره به دنبال جذب بازیکنان مستعد بوشهری بوده که علاوه بر داشتن کارایی مناسب، اخلاق و رفتارهای جوانمردانه نیز به نمایش می گذارند.

تیم‏‌های ذوب آهن و پیکان روز چهارشنبه هفته گذشته در اصفهان به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه یک بر یک خاتمه پیدا کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها