چین ترور شهید فخری زاده را محکوم کرد 

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین ترور شهید محسن فخری زاده دانشمند صنعت دفاعی ایران را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا خانم «هوا چون اینگ» روز دوشنبه در کنفرانس خبری روزانه خود در پکن افزود: چین از شنیدن خبر ترور دانشمند ایرانی شوکه شده است.
او اظهار کرد: این گونه خشونت ها و اقدامات مجرمانه منجر به تضعیف ثبات و امنیت در منطقه می شود و چین آنرا را محکوم می کند.

«فن هونگدا» استاد مطالعات بین المللی دانشگاه شانگهای چین هم در گفت وگو با ایرنا با تاکید به اینکه «ایران قربانی تروریسم است» از تروریسم به عنوان یک تهدید جدی برای ایران و جهان  یاد کرد و گفت که جامعه جهانی باید علیه تروریسم دولتی متحد شود.

وی با اشاره به ترور سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده برجسته سپاه قدس و ترور شهید دکتر «محسن فخری زاده» دانشمند ممتاز هسته ای و دفاعی ایران، اظهارداشت که افکار عمومی جهان باور دارد که اسرائیل با ترور شهید فخری زاده ارتباط نزدیک دارد.

فن هونگدا با بیان اینکه «این احتمال وجود دارد خاورمیانه دچار هرج و مرج شود»، گفت که اسرائیل درصدد است در روزهای پایانی دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ تنش ها در منطقه افزایش پیدا کند تا راه برای تغییر شرایط در دوران ریاست جمهوری جو بایدن بسته شود.
این استاد دانشگاه شانگهای همچنین خاطرنشان کرد که افزایش تنش در منطقه و جهان منافع ترامپ را هم که با مشکلات حقوقی و سیاسی در آمریکا مواجه و درصدد کسب تعهدی از بایدن برای امنیت خود بعداز خروج از کاخ سفید است، تامین می کند.

وی ابراز نگرانی کرد که ترامپ در آخرین روزهای حضورش در کاخ سفید درصدد گسترش دامن تنش در منطقه شود.

به گزارش ایرنا تروریست‌های مسلح عصر جمعه - هفتم آذرماه - با کمین در مسیر خودرو حامل محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند، این دانشمند برجسته کشورمان را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه به شهادت رساندند.

بر اساس اظهارات وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی، ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد؛ در اثر این تیراندازی و انفجار، «فخری‌زاده» به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی ایشان با توجه به شدت جراحت‌های وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =

سرخط اخبار جهان