۶۷۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در اصفهان شناسایی شد

اصفهان- ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: از مجموع یک هزار و ۸۵۴ نمونه‌گیری انجام شده از افراد مشکوک در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷۵ نفر مبتلای قطعی به ویروس کرونا در این استان شناسایی شد.

آرش نجیمی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۲۳۰ نفر مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی استان بستری و  ۲۵۹ نفر با بهبود وضعیت از بیمارستان مرخص شدند.

به گفته وی مجموع بیماران بستری در بیمارستان‌های استان به یک هزار و ۶۵۹ نفر رسیده است که از این تعداد ۳۷۳ نفر وضعیت وخیم‌تری دارند و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به ۳۷ فوتی‌ مبتلای مشکوک و قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته در استان اصفهان گفت: در این مدت ۲۳ نفر به‌دلیل ابتلای قطعی به کرونا جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: در روزهای اخیر با ثابت شدن موارد ابتلا و بستری مواجه هستیم اما این آمار بالا همچنان نشان دهنده وضعیت بحرانی در شهرستان‌های استان است.

 بنا به اعلام سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تاکنون مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۹۳۵ هزار و ۷۹۹ نفر و شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید ۱۹ در کشور به ۴۷ هزار و ۴۸۶ نفر رسیده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها