رژیم‌های شکست خورده دانشمندان برجسته را ترور می کنند

کابل - ایرنا - دبیرکل حزب کنگره ملی افغانستان اعلام کرد که رژیم صهیونیستی، آمریکا و عوامل آنها که در میدان دیپلماسی و در سازمان ملل، شورای امنیت و دیگر عرصه‌ها شکست خورده اند به ترور دانشمندان پر افتخار، مانند شهید فخری زاده رو آورده اند.

به گزارش ایرنا، «عبدالطیف پدرام» روز دوشنبه در مصاحبه اختصاصی با ایرنا گفت، با تأسف مطلع شدم که محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و از اساتید علم فیزیک و شخصیت برجسته جمهوری اسلامی ایران بوسیله رژیم صهیونیستی و عوامل آنها هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.

پدرام افزود: بدون شک محسن فخری زاده از چهره‌های برجسته علم و دانش در ایران بود و ما از این بابت متأثر هستیم.

رهبر حزب کنگره ملی افغانستان تاکید کرد بی دلیل نیست که رژیم صهیونیستی با پشتیبانی آمریکایی‌ها و مدافعان شأن در سطح منطقه و جهان کمر بسته‌اند تا چهره‌های برجسته علمی سیاسی و نظامی این حوزه تمدنی را مورد سو قصد قرار دهند.

وی تصریح کرد شهید فخری زاده علاوه بر مسؤولیت تحقیقات انرژی صلح آمیز هسته‌ای در دیگرزمینه های علمی نیز تلاش‌های مهمی انجام داده است.

پدرام گفت که با اقدام رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده بی پاسخ نمی‌ماند.

وی تصریح کرد پیش از این نیز رژیم صهیونیستی تعدادی از دانشمندان بزرگ ایران را ترور کرده بود.

تروریست‌های مسلح عصر جمعه - هفتم آذرماه - با کمین در مسیر خودرو حامل محسن فخری‌زاده، معاون وزیر دفاع و رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی (ره) شهر آبسرد از توابع شهرستان دماوند، این دانشمند برجسته کشورمان را در عملیاتی انتحاری و مسلحانه به شهادت رساندند.

بر اساس اظهارات وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی، ابتدا خودرو حامل فخری‌زاده مورد حمله قرار گرفت و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد؛ در اثر این تیراندازی و انفجار، «فخری‌زاده» به شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی ایشان با توجه به شدت جراحت‌های وارده در بیمارستان به شهادت می‌رسد.

رهبر انقلاب در پیامی با تسلیت شهادت این دانشمند برجسته تاکید کردند که دو موضوع مهم را همه دست‌اندرکاران باید به جِدّ در دستور کار قرار دهند؛ نخست پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران آن و دیگر، پیگیری تلاش علمی و فنی شهید در همه‌ی بخش‌هائی که وی بدان‌ها اشتغال داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =

سرخط اخبار جهان