۱۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1787
کد خبر: 84129433
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

اوج‌گیری کرونا در شهر راست‌گراهای آلمان

تهران- ایرنا- همه‌گیری ویروس کرونا در شهر «هلیدبورگهاوزن» آلمان که بیشترین طرفداران احزاب راستگرا در آن ساکن هستند، بیشترین میزان را در سراسر این کشور نشان می دهد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، بی توجهی گروه های راستگرا به محدودیت‌های کرونایی و برگزاری تجمعات اعتراضی از سوی آنان در هفته های اخیر موجب شدت گرفتن همه گیری ویروس کرونا در برخی شهرهای آلمان شده که در آنها راست گراهای بیشتری زندگی می کنند.

نشریه بیلد آلمان در گزارشی با اشاره به وضعیت بحرانی شهر «هلیدبورگهاوزن» که شمار زیادی از هوادارن حزب راست گرای «آلترناتیو برای آلمان» (AfD) در آن سکونت دارند نوشت: از آنجا که تیره ترین رنگ قرمز نیز برای ۷ روز پیاپی آلودگی بیش از ۶۰۰ نفر کافی نبود، هیلدبورگهاوزن تنها منطقه‌ای در آلمان است که با رنگ صورتی نشان داده شد. در این شهر یک نامزد حزب النرناتیو با ۲۶.۱ درصد آرا در سال ۲۰۱۹ کرسی پارلمان را به دست آورد، از این رو از آن به عنوان پایگاه راستگراها نام برده می شود.

همچنین علی رغم انفجار آلودگی‌ها در این شهر، در روزهای اخیر شمار زیادی از معترضان به سیاست های کرونایی دولت «آنگلا مرکل» در میدان اصلی شهر تجمع کرده و بدون داشتن ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی دست به تظاهرات زدند.

در پی این اقدامات اعتراضای، مقامات شهر از اعمال شدیدترین محدودیت‌های کرونایی برای ساکنان خبر دادند. پلیس هیلدبورگهاوزن اعلام کرد که طی روزهای اخیر این شهر واقع در جنوب ایالت تورینگین آرام بوده است.

با مصوبه جدیدی که از روز یکشنبه به اجرا درآمده تجمع در داخل و خارج از منزل و همچنین همه گردهمایی‌ها در منطقه ممنو ع شده است علاوه بر این استفاده از ماسک در مرکز شهر هیلدبورگهاوزن اجباری شده است. با این حال «تیلو کومر» شهردار این شهر در مورد ارتباطات در شبکه‌های اجتماعی برای طراحی اعتراضات بیشتر کرونایی در هفته آینده ابراز نگرانی کرده است.

چهارشنبه گذشته صدها نفر از شهروندان این شهر در اعتراض به محدودیت‌های کرونایی، به همراه کودکان خود و بسیاری نیز بدون ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به خیابان‌ها آمدند. این اقدام اعلام نشده باعث وحشت در میان سیاستمداران ایالتی و محلی شد. این تجمع سرانجام با دخالت پلیس و استفاده از اسپری فلفل برای متفرق کردن جمعیت خاتمه یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =

سرخط اخبار جهان