دشمنان را در رسیدن به اهداف ترور دانشمندان هسته‌ای ناکام بگذاریم

قم- ایرنا- مدرس حوزه علمیه قم با اشاره به ترور شهید فخری زاده، گفت: باید با تقویت فعالیت‌های علمی و توانایی‌های دفاعی کشور، دشمنان را در رسیدن به اهداف چندگانه‌ای که از ترور دانشمندان هسته‌ای دارند، ناکام بگذاریم.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید مجتبی نورمفیدی روز دوشنبه در درس خارج اصول که به‌صورت مجازی پخش شد، افزود: این ترورها و خونریزی‎ها نه‌تنها مانعی بر سر راه ملت ایران و انقلاب ایجاد نمی‎کند، بلکه انگیزه‎ها را برای تلاش بیشتر کرده، مایه اتحاد و انسجام می‎شود و روح مقاومت را در کالبد ملت تقویت می‏نماید.

وی با اشاره به اهداف دشمنان از ترور دانشمندان هسته‌ای، گفت: دشمنان سعی دارند با ترور دانشمندان هسته‌ای، تلاش‌های علمی آن‌ها را متوقف کنند و با ارعاب دانشمندان و پژوهشگران، از ورود آن‌ها در این مسیر جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: ارعاب ملت ایران نسبت به خودباوری، خوداتکایی، اعتماد به نفس و مقاومت و همچنین ایجاد مانع بر سر راه تقویت قدرت بازدارندگی و توانایی‎هایی دفاعی ایران از اهداف دیگر ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان است.

نورمفیدی با تاکید بر این‌که باید هوشمندانه قدرت دفاعی و بازدارندگی کشور را تقویت کنیم، بیان کرد: بسیاری از توانایی‌ها لزوماً برای استفاده و به‌کارگیری نیست، ولی جنبه بازدارندگی این تجهیزات بسیار مهم است.

وی با بیان این‌که امروز مفهوم بازدارندگی یک عامل بسیار موثر در قدرت و اقتدار یک کشور است، تصریح کرد: با تقویت قدرت دفاعی کشور می‌توانیم در برابر زیاده‌خواهی‌های دشمنان بایستیم و استقلال کشور را حفظ کنیم.

وی با بیان این‌که از دست دادن چهره‎های خدوم، دانشمند و دوراندیش بسیار تاسف بار و خسارت زاست، اضافه کرد: چنین چهره‎هایی که سال‎های سال بی‌ادعا و بدون نام و نشان برای کشور افتخارآفرینی کرده‌اند، نه‌تنها مایه مباهات ملت ایران، بلکه موجب فخر امت اسلام هستند.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به شخصیت و دانش شهید فخری زاده، گفت: این شهید دانشمندی متعهد، به‌روز و مقید به رصد و مطالعه مطالب جدید علمی در رشته کار خود بود که باید سرمشق همه دانش‌پژوهان حوزه و دانشگاه باشد.

وی با تاکید بر این‌که این شهادت‎ها باعث حرکت بیشتر و قدرت بیشتر ملت شده است، افزود: تلاش علمی که کشور را از وابستگی به بیگانگان نجات دهد و خودباوری را به جوانان هدیه کند، بسیار ارزشمند است و شهید فخری زاده در تمام عمر خود این هدف را دنبال نمود که این راه باید در کشور زنده بماند و ادامه یابد.

تروریست‌های بیگانه عصر جمعه، هفتم آذرماه با کمین در مسیر خودروی حامل شهید دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع در بلوار مصطفی خمینی‌شهر آبسرد دماوند، در عملیاتی انتحاری و مسلحانه، دانشمند هسته‌ای کشورمان را به شهادت رساندند.

به گفته وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در جریان این حمله تروریستی ابتدا خودرو حامل ایشان مورد حمله واقع و بعد یک خودرو نیسان در ۱۵ متری وی منفجر شد. در اثر این تیراندازی و انفجار، این دانشمند برجسته به‌شدت مجروح و به بیمارستان منتقل شد ولی با توجه به‌شدت جراحات وارده در بیمارستان به شهادت رسید./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها