چله گفتمان‌سازی مکتب قرآنی حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- دبیر اجرایی کارگروه قرآنی ستاد سردار شهید قاسم سلیمانی در سازمان تبلیغات اسلامی گفت: چله گفتمان‌سازی مکتب قرآنی حاج قاسم سلیمانی در فضای مجازی برگزار می‌شود.

سیدمجتبی عظیمی‌نژاد به خبرنگار معارف ایرنا گفت: سازمان تبلیغات اسلامی ستادی را به نام ستاد شهید حاج قاسم سلیمانی تشکیل داده که به مناسبت سالگرد شهادت سردار سلیمانی از ۱۳ آبان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: سازمان دارالقرآن الکریم به عنوان کارگروه قرآنی این ستاد تعیین شده، برخی فعالیت ها را آغاز کرده که می توان به مسابقه روزانه کتابخوانی اشاره کرد. دو کتاب به نام های جهاد و شهادت و جستاری پیرامون ۱۰ ویژگی شهید قاسم سلیمانی به عنوان منبع مسابقه معرفی شده است.

عظیمی نژاد اضافه کرد: این مسابقه از ۱۳ آبان روزانه شروع شده و هر روز یک سوال مطرح می شود. علاقه مندان می توانند از طریق کانال های اطلاع رسانی سازمان دارالقرآن در این مسابقه شرکت کنند و در پایان هر روز به قید قرعه جایزه ای اهدا می شود. البته این مسابقه تا سالگرد شهادت سردار سلیمانی ادامه دارد.

وی افزود: یکی دیگر از فعالیت های این کارگروه برگزاری هزاران ختم قرآن کریم به نیت هدیه به ارواح شهدا و سردار سلیمانی درنظر گرفته شده که این برنامه در پایگاه اطلاع رسانی سازمان دارالقرآن بارگذاری شده و علاقه مندان می توانند با انتخاب یک حزب یا یک جزء به تلاوت قرآن بپردازند.

تا کنون بیش از پنج هزار ختم قرآن در این پویش داشتیم.

وی با اشاره به چله گفتمان سازی مکتب حاج قاسم سلیمانی و استقبال مردم از این پویش گفت: این گفتمان سازی  ۴۰ روز قبل از سالگرد شهادت سردار سلیمانی آغاز شده و تا سالگرد حاج قاسم یعنی ۱۳ دی ماه ادامه دارد.

عظیمی نژاد افزود: برای شرکت در این گفتمان سازی علاقه مندان می توانند به سایت دارالقرآن الکریم، صفحه اینستاگرامی ستاره باران و کانال های ایتا در فضای مجازی به نشانی @telaavat  مراجعه و آثار خود را در چهار محور ارسال کنند.

به گفته دبیر اجرایی کارگروه قرآنی شهید قاسم سلیمانی این  چهار محور شامل دل نوشته ای به سردار سپاه اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، ارسال مقالات با موضوع دشمن شناسی، خون آورد شهید سردار قاسم سلیمانی در وحدت ایرانیان (توصیف در یک جمله) و مسابقه قرائت قرآن کریم به روش ترتیل (آیه ۱۹ سوره حدید) با موضوع شهدا برای برادران زیر ۲۰ سال می باشد.

 وی اضافه کرد: اجرای این ویژه برنامه ها با مشارکت مستقیم اداره های امور قرآنی استان ها و با همیاری تمام فعالان قرآنی به ویژه موسسات و خانه های قرآن صورت می گیرد.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =

سرخط اخبار فرهنگ