دستگاه دیپلماسی ترور دانشمند هسته ای ایران را پیگیری حقوقی کند

تهران-ایرنا- کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای اقدام تروریستی و شهادت رساندن دانشمند هسته ای ایران را محکوم کرد و از دستگاه دیپلماسی خواست با پیگیری مؤثر این حرکت تروریستی توسط سازمان ملل و آژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت رسمی محکوم و در بعد حقوقی آن پیگیری شود.

به گزارش روز دوشنبه سازمان بسیج اساتید، کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی و اندیشکده راهبردی دانش و فناوری هسته‌ای در بیانیه ای به مناسبت شهادت مظلومانه دانشمند میدان علم و عمل دکتر فخری زاده تاکید کرد: همزمان با سالروز شهادت دانشمند هسته‌ای شهید دکتر مجید شهریاری با شهادت دانشمند فرهیخته شهید فخری زاده، دانشمند دیگری در حوزه هسته‌ای و نیز دفاعی کشور، دنیا بار دیگر شاهد یک حرکت تروریستی و شقاوت پیشه، کوردلانه، ناجوانمردانه و نابخردانه با محوریت استکبار جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: تروریست‌های شیطان صفت وابسته به امپریالیست بین المللی و رژیم غاصب اسرائیل در واپسین روزهای عمر نکبت بار سیاسی متحد قماربازشان، یکی از چهره‌های برجسته، دانشمند هسته‌ای و دفاعی کشورمان را به شهادت رساندند؛ هر چند که این مقام والا، پاداش الهی آن عزیز بود.

این تشکل یادآور شد:این فقط توهم پوشالی رهبران تروریست است که به ظن پلیدشان با حذف فیزیکی عناصر علمی و خادمان انقلابی، رویای تضعیف ملتی با صلابت و مقتدر چون ملت ایران را دارند.

کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی و اندیشکده راهبردی دانش و فناوری هسته‌ای در این بیانیه خاطرنشان کرد: دشمنان کودن و متحجر نمی‌دانند که با خون فرزندان شهید این ملت، درخت انقلاب آبیاری می شود و بر هر شاخه آن، جوانان شهادت طلب و انقلابی کثیری، به ثمر خواهد نشست و علاوه بر آن، بیداری ملت‌های مظلوم جهان را نیز سبب خواهد شد. همانطور که مقام معظم رهبری  در پیامشان به این مناسبت فرمودند: "این عنصر علمی کم‌نظیر جان عزیز و گرانبها را به خاطر تلاش‌های علمی بزرگ و ماندگار خود، در راه خدا مبذول داشت و مقام والای شهادت، پاداش الهی اوست".

همچنین در ادامه بیانیه این تشکل تاکید کرد: ملت قهرمان ومجاهد ایران در طول سال‌های گذشته، ثابت کرد که اینگونه اقدامات تروریستی و به شهادت رساندن فرزندان نظام مقدس جمهوری اسلامی، نه تنها در حرکت عظیم رشد و تکامل رو به الهی شدن این ملت خللی ایجاد نکرده بلکه باعث سرعت بخشیدن به این نهضت نورانی شده است و همچون همیشه سربلند و مقتدر، دست از آرمان‌های استکبارستیز و ضدیت با رژیم کودک کش و منحوس صهیونیستی، برنخواهد داشت و پاسخ قاطع و کوبنده خود را در فرصت مقتضی وعاجل، خواهد داد.

در این بیانیه بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی و اندیشکده راهبردی دانش و فناوری هسته‌ای ضمن محکومیت شدید این گونه حرکت‌های بزدلانه که ناشی از ترس دشمنان ایران اسلامی از حرکت تعالی بخش و تمدن ساز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در گستره گیتی است، اعلام کرد: بر خود فرض می‌دانیم که بیش از پیش در پیگیری تلاش علمی و فنی این شهید عالی مقام در همه‌ بخش‌ها ممارست کرده و با عنایت به حوزه تخصصی خویش در این سازمان با روح ملکوتی شهید والامقام بیعت بسته که تا پای جان بر سر آرمان آن شهید گرانقدر بماند و این مهم را با فعالیتی مضاعف به منصه ظهور برساند.

این تشکل همچنین از مسوولان امنیتی خواست که با پیگیری این جنایت و مجازات قطعی عاملان و آمران همت بیشتری کرده و راه تکرار این جنایت‌ها روی مزدوران استکبار جهانی و نفوذ  کانون آنها را ببندند.

همچنین این تشکل تصریح کرد: ضمن محفوظ داشتن حق ملت در اقدام متقابل در برخورد شدید و مقتدرانه با عاملان این جنایت، از دستگاه دیپلماسی کشور می‌خواهیم با پیگیری فعال و موثر موضوع، این حرکت تروریستی توسط سازمان ملل و نیز آژانس بین المللی انرژی اتمی به صورت رسمی محکوم شود و در بعد حقوقی موضوع با محوریت مرکز حقوقی نهاد ریاست جمهوری در مراجع حقوقی بین المللی تا حصول نتیجه پیگیری به عمل آید.

به گزارش ایرنا، بعدازظهر جمعه هفتم آذرماه ۱۳۹۹ عناصر تروریستی مسلح خودروی حامل دکتر محسن فخری زاده رییس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع را مورد حمله قرار داده و او را به شهادت رساندند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش