۲۰ درصد از وانت بارهای اراک در ایام محدودیت کرونا جریمه شدند

اراک - ایرنا - نایب رئیس اتحادیه حمل و نقل بار اراک گفت: ۲۰ درصد از وانت بارهای اراک با وجود ابلاغیه پلیس راهنمایی رانندگی مبنی بر نبود مشکل تردد این خودروها در ایام محدودیت‌های ۲ هفته‌ای اخیر کرونا در این شهرستان جریمه شده‌اند.

«داود نصرالهی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس بند ۲ ابلاغیه شماره ۹۹۱۷۴۱۵۲  پلیس راهنمایی و رانندگی در چهارم آذرماه جاری، رانندگان خودروهای وانت بار در زمان اعمال محدودیت‌های کرونا مجاز به فعالیت هستند و نباید مشمول دایره منع تردد خودروها شوند.

وی با بیان اینکه سه هزار و ۲۰۰ راننده عضو اتحادیه حمل و نقل بار اراک هستند، اظهار داشت:  این مصوبه به روشنی وضعیت تردد را برای وانت بارها مشخص کرده  اما بار هم شماری از وانت‌بارهای  اراک در ایام محدودیت‌ها، جرایم ۲۰۰، ۵۰۰ و یک میلیون تومانی را دریافت کرده‌اند که باید علت ثبت این جرایم مشخص شود.

نایب رئیس اتحادیه حمل و نقل بار اراک گفت: مدارک جریمه وانت بارهای عضو این اتحادیه در اختیار فرمانداری اراک قرار گرفته تا با فوریت رسیدگی شده و تصمیم مناسب در تعیین تکلیف جرایم مذکور اخذ شود.

نصرالهی افزود: وانت بارها وظیفه جابه‌جایی موادغذایی و سایر کالاهای ضروری مردم در شرایط کرونا را برعهده دارند و باید سازوکار فعالیت این بخش جامعه بدون مغایرت با قوانین مشخص شود و فعالیت وانت بارها در زمان اعمال محدودیت‌های کرونا همانند سایر وسایل نقلیه عمومی و امدادی  مجاز شناخته شود.

کلانشهر اراک با ۶۵۰ هزار نفر جمعیت ۷۰ باربری  دایر دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها