رونمایی از نخستین سیستم ترمز ملی واگن‌های باری، به‌زودی

تهران- ایرنا- مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و حمل و نقل پارسیان با اشاره به الحاق ۲۴ دستگاه واگن لبه بلند به ناوگان ریلی بنیاد مستضعفان، از رونمایی نخستین سیستم ترمز ملی برای واگن‌های باری کشور خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از بنیاد مستضعفان، "علی‌محمد قادری" افزود: با ورود این واگن‌ها، تعداد ناوگان لبه‌بلند شرکت سینا ریل پارس به ۲۰۰ دستگاه افزایش یافته است که این مهم با وجود مشکلاتی همچون تحریم قطعات، مشکلات ارزی و شرایط حاکم بر کسب و کارها ناشی از ویروس کرونا به وقوع پیوست.

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی و حمل و نقل پارسیان گفت: با الحاق سری جدید واگن‌های لبه بلند، نخستین سیستم ترمز ملی برای واگن‌های باری کشور نیز برای بهره‌برداری وارد مدار خواهد شد.

وی خاطرنشان‌کرد: بخشی از واگن‌های شرکت سینا ریل پارس در راستای حمایت از تولید داخل در حال مجهز شدن به این سیستم ترمز بومی است که پس از طی موفقیت‌آمیز دوران آزمایش، قطع وابستگی واردات و خودکفایی کشور در این حوزه را در پی خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، هلدینگ سیاحتی و حمل و نقل پارسیان با امکانات و تجهیزات در اختیار خود، در زمینه حمل و نقل ریلی بار و مسافر، حمل و نقل دریایی و همچنین ارائه خدمات بندری و تخلیه بار فعالیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =

سرخط اخبار اقتصاد