بارش‌ها امروز به استان‌های شرقی و مرکز می‌رسد

تهران- ایرنا- کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارندگی از نواحی غربی کشور امروز به استان‌های شرقی و مرکز می‌رسد و از عصر امروز به تدریج سامانه بارشی از شرق کشور خارج می‌شود.

"فریبا گودرزی" امروز (دوشنبه) درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: امروز در خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، استان گلستان، مازندران، گیلان، اردبیل و برخی مناطق سمنان، شرق کهگیلویه و بویراحمد، شرق اصفهان و شمال یزد بارندگی شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: از بعدظهر امروز با ورود سامانه بارشی جدید در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس و همچنین برخی مناطق یزد، اصفهان و سمنان و شمال خلیج‌فارس بارندگی داریم.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی، آسمان تهران نیمه ابری تا ابری همراه با مه صبحگاهی و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: درروزهای پایانی هفته (پنجشنبه و جمعه) برای سواحل خزر وزش باد، تلاطم و افزایش ارتفاع امواج پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی کشور با اشاره به فعالیت سامانه بارشی از هشتم تا سیزدهم آذرماه، نسبت به احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لغزندگی و کاهش دید در جاده‌های کوهستانی، رعد و برق و برق‌گرفتگی در کوهستان هشدار داده و به سازمان‌های امدادی توصیه کرده برای جلوگیری از خسارت‌های احتمالی آماده باشند.

این سازمان همچنین از مردم خواسته تا در این مدت از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها، کوهنوردی و سفرهای غیرضروری پرهیز کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =

سرخط اخبار اقتصاد