سامانه بارش تا ظهر امروز از قزوین خارج می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: سامانه بارشی فعال که از ۲ روز گذشته وارد قزوین شده بود، تا ظهر امروز از منطقه خارج خواهد شد.

ندا مشاطان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: براساس نقشه‌های پیش‌یابی و تصاویر ماهواره‌ای برای امروز و در پاره‌ای مناطق به خصوص ارتفاعات بارش‌های پراکنده نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی اضافه کرد: از بعدازظهر امروز و تا اواخر وقت فردا /سه‌شنبه/ شاهد جوی پایدار و آسمانی صاف تا نیمه ابری خواهیم بود و در ارتفاعات شمالی استان نیز پدیده مه دور از انتظار نخواهد بود.

این کارشناس هواشناسی ادامه داد: از ظهر روز چهارشنبه و برای مرتبه دوم در هفته جاری شاهد ورود سامانه بارشی جدیدی به استان خواهیم بود که تا ظهر روز پنجشنبه در سطح منطقه فعال خواهد بود.

به گفته وی، با ورود این سامانه شاهد باران در سطح تمام استان خواهیم بود که بارش‌ها در ارتفاعات، مناطق کوهستامی و سردسیر به صورت باران و برف خواهد بود.

وی یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته بیشترین میزان بارش در استان مربوط به شهر قزوین با ۲۳ میلی متر به ثبت رسیده است.

مشاطان اضافه کرد: در شبانه‌روز گذشته آوج با منفی ۶ و آبیک با ۶ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha