کهگیلویه و بویراحمد رتبه سوم اعطای تسهیلات به نیازمندان را کسب کرد

یاسوج-ایرنا-مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان رتبه سوم کشور در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان در قالب طرح "همیاران مهر" را کسب کرد.

الماس مجیدی صبح دوشنبه به ایرنا گفت: در این طرح بانک متعهد می‌شود مبالغی را که خیرین در قالب عقد صلح و به صورت بلاعوض در بانک واریز می‌کنند، با پرداخت تسهیلات به اقشار نیازمند جامعه در زمینه اشتغال، تأمین معیشت جوانان، بانوان سرپرست خانوار، درمان، تحصیل و بازسازی و توسعه روستاهای محروم تخصیص دهد.
وی ادامه داد: منابع استان در این طرح ۲۱ هزار و ۴۸۰ میلیون ریال بود که با پرداخت ۳۰۳ فقره تسهیلات، کهگیلویه و بویراحمد رتبه سوم کشور را در تعداد پرداخت تسهیلات کسب کرد.
مجیدی یادآوری کرد: استان  نسبت به پرداخت نیز رتبه دوم کشور را کسب کرده است یعنی، ۵۰ درصد مبالغ اهدایی از سوی خیرین در قالب تسهیلات کم بهره به متقاضیان پرداخت شده است.
به گفته وی طرح همیاران مهر از اقدامات خیرخواهانه است و افراد می‌توانند با اهدای برگه همیاران مهر در مراسم ترحیم و بزرگداشت درگذشتگان تحت عنوان باقیات و صالحات متوفی، به جای هزینه‌های غیرقابل بازگشت، در این کار خیر و انسان دوستانه مشارکت کنند.
مجیدی تاکید کرد: مشارکت در این طرح می‌تواند کمک‌های موقت و کوتاه مدت خیرین را به کمک‌های دائمی و در گردش تبدیل کند.
وی گفت: به انتخاب خیرین منابع جمع اوری شده در اشتغال جوانان، بهداشت و درمان، اشتغال زنان سرپرست خانوار، اشتغال زندانیان جرایم غیر عمد و حتی احیای زیرساخت‌های سنتی مانند قنات‌ها، مراکز فرهنگی، تاریخی، هنری و غیره به کار گرفته می‌شود.
مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: از انجایی که مبالغ اهدایی خیرین در قالب تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان تعلق می‌گیرد همزمان با بازپرداخت اقساط، این مبالغ در اختیار شخص دیگری قرار می‌گیرد و با تکرار این چرخه به صورت نامحدود افراد بیشتری از این تسهیلات بهره مند می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =

سرخط اخبار استان‌ها