فلسطین: همبستگی بین‌المللی سنگ بنای پایان اشغالگری اسرائیل است

تهران – ایرنا – وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین روز یکشنبه با انتشار بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی همبستگی با ملت فلسطین اعلام کرد که همبستگی بین‌المللی سنگ بنای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری معا فلسطین، در بیانیه وزارت خارجه فلسطین بر اهمیت حفظ جبهه بین المللی مقابله با الحاق، استعمار و اشغال فلسطین تأکید شده است.

این بیانیه افزوده است: همبستگی با مردم فلسطین به معنای ایستادن در برابر رژیم اشغالگر و اقدامات این رژیم و اتخاذ تدابیر مؤثر برای پاسخگو نگه داشتن آنها است.

از سوی دیگر «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان در پیامی به مردم فلسطین گفت: ملت فلسطین بسیار به آزادی و تشکیل یک کشور مستقل به پایتختی قدس نزدیک شدند.

وی از سازمان ملل متحد خواست تا کشورهایی که با ملت فلسطین اعلام همبستگی کردند، ترغیب کند که کشور مستقل فلسطینی را به رسمیت بشناسند.

نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین خواستار برگزاری کنفرانس بین المللی صلح با هدف دستیابی به یک راه حل جامع و عادلانه برای پایان دادن به اشغالگری رژیم صهیونیستی شد.

مجمع عمومی سازمان ملل روز ۲۹ نوامبر ۱۹۴۷ میلادی با تصویب قطعنامه ۱۸۱ به طرح تقسیم فلسطین به دو کشور عربی و عبری رأی داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =

سرخط اخبار جهان